YouTube Reklam da Anahtar Kelime Hedefleme ile Problem nedir?

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 24/12/2015
Youtube da giderek artan miktarda video içerik günümüz tüketici tarafından  izlenen , video reklamcılığı son yıllarda çok popüler bir pazarlama aracı haline gelmiştir. 2015 yılı raporunda, bu yıl yayınlanan, YouTube videoları  her gün yüz milyonlarca izlerken 1 milyardan fazla kullanıcısı var. Bu YouTube video reklamı en popüler bir yer olduğu o zaman büyük bir kitleye hizmet verdi […]

Youtube da giderek artan miktarda video içerik günümüz tüketici tarafından  izlenen , video reklamcılığı son yıllarda çok popüler bir pazarlama aracı haline gelmiştir.
2015 yılı raporunda, bu yıl yayınlanan, YouTube videoları  her gün yüz milyonlarca izlerken 1 milyardan fazla kullanıcısı var. Bu YouTube video reklamı en popüler bir yer olduğu o zaman büyük bir kitleye hizmet verdi ve reklam kazançları tavan yaptı.
Bir araştırma şirketi tarafından açıklanan verilere göre Google Searh aramalarında görünen reklamlara oranla Youtube Video reklamları görünen reklamlar 27 katıdır.
YouTube reklam kampanyaları mevcut farklı hedefleme seçenekleri bir sürü var, burada öncelikle AdWords panel aracılığıyla yönetilir.

Bu yazı size YouTube reklam en iyi uygulamaların genel bir bakış ya da size sunulan farklı hedefleme yöntemleri bir dökümünü vermek anlamına gelmez.
YouTube1
 
YouTube video reklamcılığı yerli reklam kavramını kaldıraç ideal bir yoldur.Bir reklamveren olarak, aslında onların tarama deneyimi olmayan interruptive bir şekilde alakalı trafiği erişmek için fırsat var. Bir kozmetik şirketi parfüm yorumlara YouTube seyirci tarama için parfümü yeni bir satır gözden bir video teşvik edebilir.
Video müşteri aradığını doğrultusunda  ve şirketlerin video açıklamaları, video açıklamasında bağlantıları ile kendi web sitesinde ilgili sayfalara bağlayarak kendi özel markasını tanıtmak için fırsat verir.
İzlemek isteiğim video anahtar kelimelerine uygun reklam çıkmasıyla firmalar hedeflediği kitleye ulaşmaktadır.
 

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

8 comments on “YouTube Reklam da Anahtar Kelime Hedefleme ile Problem nedir?”

  1. Youtube de videolarıma reklam alabildim ama bir türlü izlenme sayısını artıramıyorum bu konuda bir makale yazabilirsiniz 🙂

  2. youtube de herkes kazanç elde edemiyor bu tarz bilgiler bizim için çok önemli. Yeni yazılarınızı bekliyoruz

  3. Bende yt de bir kanal açtım fakat bir türlü istediğim hedefi tutturamadım.Aslında herşeyi olması gerektiği gibi yapıyorum nedenini hala çözemedim.Bizi bu konuda daha fazla bilgilendirirseniz çok memnun olacağım.

  4. Youtube'un bu problemine değindiğiniz iyi oldu yazı için teşekkürler

  5. anahtar kelimeleri belirlemek seo için çok önemli bence sizce de öyle degil mi ? anahtar kelimelere çok dikkat edin arkadaşlar

  6. Youtube de anahtar kelime belirlerken video ile alakalı seçmek çok önemli hile olarak anahtar kelime yazsanız bile kullanıcı hemen terkeder sayfanızı bu yüzden anahtar kelimelere dikkat etmek şart

  7. Youtube'da reklamlarım tamamda para kazanmak çok zor imkansız gibi birşey 200 tl altı ödemiyorlar zaten ek olarak ziyaretçide kasamıyoruz bu işler zor. 🙂

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down