WhatsApp’ta Görüntülü Görüşme Özelliği

Şu anda en çok kullandığımız uygulama nedir diye sorsalar, hiç düşünmeden WhatsApp yanıtını veririz. İlk başlarda sadece yazılı görüşmeler için kullanılan WhatsApp, daha sonra sesli arama özelliğini yayına almıştı. Şimdi ise Whatsapp’a görüntülü görüşme özelliği de geliyor.
whatsapp-goruntulu-gorusme-840x420

Yeni özelliğin ilk habercisi ise paylaşılan ekran görüntüleri oldu. Alman internet sitesi Macerkopf’a göre şirket yeni bir güncellemeyle görüntülü konuşma özelliğine kavuşacak.

Bu görüşmeler tıpkı FaceTime veya Skype’ta olduğu gibi gerçekleştirilebilecek. Wi-Fi ve hücresel veri üzerinden gerçekleştirilebilecek olan görüntülü konuşma özelliği 2.12.16.2 sürümü ile kullanıcılara sunulacak.

Kritik bir hamle
Eğer şirket bu özelliği de uygulama içinde kullanmaya başlarsa iletişim anlamında da çok önemli bir adım atmış olacak. Kullanıcılar, görüntülü veya sesli görüşmeler için şirket uygulamasından çıkmadan tüm iletişim ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Bu da operatörlerin SMS’ten sonra ses gelirlerinin de düşmesi anlamına gelebilir.

WhatsApp’a görüntülü görüşme özelliğinin ne zaman geleceği henüz tam olarak netleştirilmedi. Ancak ekran görüntülerinden de anlaşılabileceği gibi yeni özelliğin çok kısa bir zamanda kullanıcılara sunulabileceğini paylaşabiliriz.

4 thoughts on “WhatsApp’ta Görüntülü Görüşme Özelliği

  1. Whatsappda görüntülü konuşma efsane olmuşi bence whatsapp en çok kullanılan görüşme programı olduğuj için görüntülü konuşma efsane olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir