WhatsApp'a sessiz sedasız yeni özellik eklendi

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 09/05/2017
WhatsApp, dün sessiz sedasız yeni özelliğini kullanıma sundu. Teknoloji Mobil   WhatsApp'a sessiz sedasız yeni özellik eklendi WhatsApp, dün gece sessiz sedasız yeni özelliğini kullanıma sundu. iPhone kullanıcılarını yakından ilgilendiren bu özelliğin güvenlik üzerine olması WhatsApp kullanıcılarını sevindirdi. WhatsApp çöktü capsler patladı! Bildiğiniz gibi WhatsApp'ta iCloud yedekleme özelliği bulunuyor. Kullanıcılar WhatsApp'ı silip tekrar yükleme durumu ile karşılaştığında, […]

WhatsApp, dün sessiz sedasız yeni özelliğini kullanıma sundu.

WhatsApp, dün gece sessiz sedasız yeni özelliğini kullanıma sundu. iPhone kullanıcılarını yakından ilgilendiren bu özelliğin güvenlik üzerine olması WhatsApp kullanıcılarını sevindirdi.

WhatsApp çöktü capsler patladı!

Bildiğiniz gibi WhatsApp'ta iCloud yedekleme özelliği bulunuyor. Kullanıcılar WhatsApp'ı silip tekrar yükleme durumu ile karşılaştığında, daha önce iCloud'a yedeklediği mesajlarını ve medya dosyalarını geri yükleyebiliyordu. Ancak bu yedeklemelerde şifre bulunmuyordu.
WhatsApp, iCloud yedekleme özelliğine şifreleme opsiyonunu ekleyerek güvenliği üst seviyelere çıkardı. WhatsApp'ın herhangi bir olası saldırıya karşı yedeklemeleri güvende alması gereken bir şeydi. iCloud yedeklemesine şifre konuluyor olabilmesi, hackerların işini daha da zorlaştıracaktır.
WhatsApp'tan; Ayarlar>Sohbet Yedeği bölümüne girerek, yedeklerinize şifre koyabilirsiniz.
1494311848_facebook-whatsapp-screen.jpg

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

One comment on “WhatsApp'a sessiz sedasız yeni özellik eklendi”

  1. wp son zamanlarda ne yaptığını kendı bılmez oldu. Facebook instagram hepsı aynı özellıkler var.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down