WhatsApp'a erişim engellendi!

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 04/05/2016
WhatsApp'a erişim engellendi! Mahkeme kararı ile WhatsApp'a erişim 72 saat engellenecek. WhatsApp'a erişim engellendi! Hatırlarsanız, geçen aralık ayında popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Brezilya’da 48 saat boyunca yasaklanmıştı. Bunun sebebi ise uyuşturucu satıcısı olduğu iddia edilen kişi ile ilgili bilgilerin şirket tarafından verilmemesi nedeniyle, mahkeme kararıyla Brezilya taşıyıcıları tarafından 48 saat engellenmesine karar verilmişti. Ancak başka […]

WhatsApp'a erişim engellendi!

Mahkeme kararı ile WhatsApp'a erişim 72 saat engellenecek.

Hatırlarsanız, geçen aralık ayında popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Brezilya’da 48 saat boyunca yasaklanmıştı. Bunun sebebi ise uyuşturucu satıcısı olduğu iddia edilen kişi ile ilgili bilgilerin şirket tarafından verilmemesi nedeniyle, mahkeme kararıyla Brezilya taşıyıcıları tarafından 48 saat engellenmesine karar verilmişti. Ancak başka bir yargıç 12 saat içinde yasağı kaldırmış ve tekrar kullanıcılara açılmıştı.


1462254237_16747-13781-whatsapp-closeup-l.jpg
WhatsApp uygulamasına yine Brezilya’da 72 saat boyunca yasak getirildi. Mahkeme WhatsApp’dan bir uyuşturucu davasıyla ilgili sohbet kayıtlarını teslim etmesini istedi. Mesajlar WhatsApp tarafından şifrelendiği için erişilemiyor. Bu yüzden yargıç, WhatsApp mesajları verene kadar ülkedeki operatörlere uygulamayı engelleme emri verdi.
WhatsApp 100 milyon kullanıcı ile Brezilya’da son derece popüler ve bu yasak sonrasında bakalım WhatsApp mesajları teslim edecek mi?

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

One comment on “WhatsApp'a erişim engellendi!”

  1. İnsanları kısıtlayarak bir yere varılmaz saçma bir ceza olmuş.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down