Twitter Sosyal Medyadan Çekildi

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 06/05/2016
Sosyal medya alanında beklenen performansı elde edemeyen Twitter özellikle iOS üzerinde önemli bir değişikliğe gitti. Facebook gibi diğer sosyal medyadan gerisinde kalan ve kullanıcı sayısı arttırma konusunda da başarılı olamayan Twitter sosyal medya özelliğinden vazgeçiyor. Bu konuda internet iOS işletim sistemine sahip cihazlardaki uygulamalarda Twitter’ın artık sosyal medya yerine haberler bölümünde yer alacağı belirtildi. Facebook’a […]

Sosyal medya alanında beklenen performansı elde edemeyen Twitter özellikle iOS üzerinde önemli bir değişikliğe gitti.

Twitter Sosyal Medyadan ÇekildiFacebook gibi diğer sosyal medyadan gerisinde kalan ve kullanıcı sayısı arttırma konusunda da başarılı olamayan Twitter sosyal medya özelliğinden vazgeçiyor. Bu konuda internet iOS işletim sistemine sahip cihazlardaki uygulamalarda Twitter’ın artık sosyal medya yerine haberler bölümünde yer alacağı belirtildi.
Facebook’a rakip olarak görülmesine karşın Facebook ile arasında oldukça fark olan ve bu farkı yeni özelliklerle dahi kapatmayı başaramayan Twitter, Facebook ile rekabete farklı bir boyuta taşıdı. Kendini sosyal medyadan çıkartan Twitter yönetimi haberler kategorisi üzerinden uygulamayı kullanıma sundu.
iOS işletim sistemine sahip cihazlarda yapılan bu değişiklik sonrasında kullanıcılar Twitter indirmek için haberler bölümüne göz atacak. Twitter Moments gibi özellikleri sisteme renklenmesi ile birlikte kullanıcıların özellikle yaşanan toplumsal olaylarda bilgi verebilmesi, mesaj atabilmesi mümkün olurken bu konuda pek çok yenilik de kullanıcılara sunulmuştur.
Bu noktadan hareketle Twitter'ın yeni bir oluşum içerisine girdiği dönem içerisinde konuşulurken bu konuşulanlar haklı çıktı. Twitter tarafından böyle bir kararın alınmasında önemli nedenlerinden biri de maddi. Öyle ki 2016’nın ilk çeyrek raporları 2015 yılı ilk çeyrek raporlarına göre yüzde 38’lik bir düşüş olduğunu gösteriyor. Bu da markanın durumu düzeltmek için bir şeyler yapmasını zorunlu kılıyor.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

5 comments on “Twitter Sosyal Medyadan Çekildi”

  1. Koskoca twitter bile sosyal medya olarak kabul etmezken. Bundan çok daha başarısız ve pasif siteler kendisini sosyal medya olarak adlandırması gerçekten şaşırtıcı. Raporlara göre düşüş olması üzerine böyle ciddi bir karar alınması düşündürdü. Hatta bu kadar çabuk pes etmeside aslında sosyal medya konusunda pek de hırslı olmadığını düşündüm. Güzel bir yazı olmuş. Elinize sağlık.

  2. Bir yandan kötü bir yandan iyi olmuş biraz sevindim diye bilirim. Bu tür bilgiler paylaşırsanız sevinirim devamını bekliyorum.

  3. Bence twitter tekrardan eski istatistiklerine çıkabilir ama kendini yenilemesi ve geliştirmesi lazım olduğunu düşünüyorum

  4. Haberler kategorisine eklenmesi daha iyi olmuş.Her haberi ilk önce oradan öğreniyoruz fakat çok fazla bilgi kirliliği de var.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down