Sosyal Medya Uzmanı

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 23/08/2019
Günümüzde internetin her alanda egemen olmasıyla birlikte farklı meslek dalları ortaya çıkmıştır. Sosyal medya uzmanlığı bunlar içinde en ilgi göreni. Birkaç yıldır hayatımızda olan bu kavram oldukça hareketli ve eğlenceli bir meslek dalını kapsıyor aslında.  Sosyal Medya Uzmanı hakkında kısaca şöyle bahsetmektedir.   Sosyal Medya Uzmanı, sosyal platformlarda yer alan hesaplarınızın yönetimini profesyonel olarak gerçekleştiren kişilerdir. Siz de […]

Günümüzde internetin her alanda egemen olmasıyla birlikte farklı meslek dalları ortaya çıkmıştır. Sosyal medya uzmanlığı bunlar içinde en ilgi göreni. Birkaç yıldır hayatımızda olan bu kavram oldukça hareketli ve eğlenceli bir meslek dalını kapsıyor aslında.  Sosyal Medya Uzmanı hakkında kısaca şöyle bahsetmektedir.
 
Sosyal Medya Uzmanı, sosyal platformlarda yer alan hesaplarınızın yönetimini profesyonel olarak gerçekleştiren kişilerdir. Siz de sosyal medya uzmanı ya da uzmanları arayışındaysanız bu konuda vermiş olduğum profesyonel hizmetlerimden faydalanabilirsiniz.

Sosyal Medya pazarlamacılığı ve hesap yönetimi, mevcut ve potansiyel müşterilere değer sağlamak, markanızı, ürünlerinizi, hizmetlerinizi ön plana çıkarmak için inanılmaz bir fırsattır. Sosyal Medya, çok iyi yönetildiğinde markanızı büyütmek için harika bir itici güç olabilir. Markanız sosyal medya pazarlamacılığı ile daha fazla başarı elde etmek istiyorsa, içeriği okumaya devam edin.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sosyal medya uzmanı olmak istiyorum sizce X kursuna gitsem faydalı olur mu?
Bugüne kadarki eğitim hayatımda tecrübe ettiklerimle sabit ki, gittiğiniz kursların, aldığınız eğitimlerin tek başına size ya da kimseye bir faydası yok. Kendinizi geliştirmezseniz derslerde öğrendikleriniz anlamsızlaşacak, üstüne bir de cebinizden tonlarca lira para harcamış olacaksınız. Bu aynı, tiyatro kursuna gidip tiyatro oyuncusu olacağını sanmak gibi.

Kaç paraya sosyal medya uzmanı olurum?
Başta da belirttiğim gibi, ben eğitimin tek başına yeterli olduğunu düşünmüyorum. Eğer sizin çabalarınız, uykusuz geceleriniz, okumalarınız, yazmalarınız olmazsa sertifika programları havada kalır. Fakat diyelim ki çok okuyorsunuz, uzun süredir devam eden başarılı bir blogunuz var, sosyal ağlarda aktifsiniz, sosyal medyanın görgü kurallarına hakimsiniz ve tek eksiğiniz sosyal medya uzmanı sertifikası, o zaman özellikle son birkaç yıldır Türkiye’nin birçok şehrinde düzenlenen sosyal medya uzmanlığı sertifika programlarından sizin için uygun olan birini seçebilirsiniz.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kariyer hedeflerinize uygun çalışmalar yapın
Son birkaç yılda hem yazılı ve görsel basında hem de internet mecralarında sıkça adından söz edilen sosyal medya, markaların ilgisini çekiyor. Önce birkaç ajansla başlayan bu mecraların profesyonel kullanımı şimdi geleneksel PR ajanslarından reklam ajanslarına, büyük bütçeli markalardan küçük işletmelere yayılmış durumda. Bu taleplere karşılık vermek isterseniz yukarıda belirttiğim eğitimlere katılabilirsiniz. Eğitimlerin fiyatları saatine ve yerine göre değişkenlik gösteriyor. Tüm eğitmenler de alanında uzman kişiler ve onlardan çok şey öğrenebilirsiniz.
Ama yine de tekrar etmekte fayda görüyorum; eğitime kaydolduğunuzda uzman olarak istihdam edilmeyi beklemeyin. Uzmanlık verilen değil kazanılan bir şeydir. Çok çalışmalı, işinizi sevmeli ve bol bol okumalısınız.
 

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

One comment on “Sosyal Medya Uzmanı”

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down