Sosyal Medya Fotoğraflarını Düzenlemede Kullanabileceğiniz 11 Araç

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 22/12/2017
22 Ara 2017 Sosyal medya fotoğraflarını düzenleme konusunda zamandan tasarruf etmenizi sağlayacak 11 fotoğraf düzenleme sitesi ve aracı. Sosyal medyada paylaştığınız içeriklerde ve blog yazılarında görsel kullanmak, takipçilerinizle daha derin bir bağlantı kurmanızı sağlıyor. Görselle birlikte paylaşılan sosyal medya içerikleri, 650 kat daha fazla etkileşim getiriyor. Günümüzde, yalnızca yazıyla tweet paylaşanların sayısı giderek azalırken;  tweet’lerini […]

22 Ara 2017
Sosyal medya fotoğraflarını düzenleme konusunda zamandan tasarruf etmenizi sağlayacak 11 fotoğraf düzenleme sitesi ve aracı.
Sosyal medyada paylaştığınız içeriklerde ve blog yazılarında görsel kullanmak, takipçilerinizle daha derin bir bağlantı kurmanızı sağlıyor. Görselle birlikte paylaşılan sosyal medya içerikleri, 650 kat daha fazla etkileşim getiriyor.
Günümüzde, yalnızca yazıyla tweet paylaşanların sayısı giderek azalırken;  tweet’lerini renkli, göze hoş görünen ve dikkat çeken görsellerle, GIF’lerle veya videolarla süsleyenlerin sayısı giderek artıyor.
Ücretsiz bir fotoğraf düzenleme programı da kullanıyor olsanız, ücretli bir yazılım da, veri içeren infografikler ya da ilgi çekici espriler için görsel hazırlamak için tasarımcı olmanıza gerek yok.
Aşağıda yer alan siteler ve araçlar, fotoğraf düzenleme konusunda işinizi kolaylaştırabilir:
1. ezGIF.com

GIF’ler, geçmişte kötü bir üne sahipti. Ancak, insanlar onları nasıl daha yaratıcı şekilde kullanabileceklerini öğrendi ve can sıkıcı tekrarlar yaratmak yerine, akıllıca GIF’ler hazırlamaya başladı. ezGIF web sitesiyle fotoğrafları yeniden boyutlandırabilir, kesip kırpabilir, iyileştirebilir ve fotoğraflara çeşitli GIF efektleri kazandırabilirsiniz.


2.  Pixlr

Pixlr, kullanıcılara; web sitesi, mobil, ve masaüstü gibi farklı platformlarda görsel düzenleme imkanı tanıyor. Pixlr Editor’da katmanlarla çalışacak, detaylı düzenlemeler yapacak vaktiniz yoksa,  Pixlr Express’i kullanabilirsiniz. Basit renk iyileştirmelerini, kırpma ve diğer temel düzenlemeleri buradan yapabilirsiniz.


3. Canva

Canva, eklemeler yapmak istediğiniz fotoğrafı sürükleyip bırakarak düzenleyebilirsiniz. Düzenleme seçeneklerinin yanı sıra, programla istediğiniz boyutta basılı ve online görsel hazırlayabilirsiniz. Basılı görselinizin haklarını koruma altına almak ve kolayca kullanabileceğiniz bir tasarım programı istiyorsanız Canva’yı ziyaret edebilirsiniz.


4. PicMonkey 

PicMonkey’le yüklediğiniz fotoğraflara farklı odaklar ve ışık efektleri ekleyebiliyorsunuz. Temel fotoğraf düzenleme seçenekleri de programda mevcut. Çizgileri azaltma, diş beyazlatma ya da Airbrush ve kolaj gibi özellikler, PicMonkey’yi online fotoğraf editleme konusunda iyi bir seçenek haline getiriyor.


5. DxO Photolab

DxO Photolab, dijital fotoğraflarda meydana gelen kusurları anında düzeltebiliyor ve renk parlaklığını artırıyor. Fotoğrafa metin eklemeden ya da başka bir araçla fotoğrafı düzenlemeden önce var olan hataları düzeltmek iyi bir seçenek.


6. Acorn

Mac’e özel ücretli fotoğraf düzenleme aracı Acorn, 2007’den beri varlığını sürdürüyor. Kullanıcı arayüzü güncellenen ve daha fazla özellikle geliştirilen Acorn 6, daha hızlı.


7. iPiccy 

iPiccy, web tabanlı bir görsel düzenleme aracı. Bu yüzden, kullanabilmek için bilgisayarınıza yüklemenize gerek yok. Fotoğraf düzenleme ve metin ekleme özelliklerini kolaylaştırdığı için kullanışlı bir araç.


8. BeFunky

Görsellerinizi çılgın efektlerle birlikte sıradanlıktan kurtarmak isterseniz, BeFunky tam size göre bir online fotoğraf düzenleme sitesi. Fotoğraflara çizgi film ya da yağlı boya tablo efektleri ekleyip, görsellerinizi pop art çalışmalara dönüştürebiliyorsunuz.


9. FotoFlexer

FotoFlexer, bulabileceğiniz en güçlü ücretsiz fotoğraf düzenleme yazılımlarından biri. Rötuş, saç rengi değiştirme, fotoğrafların üstüne doodle yazılar yazma gibi pek çok özelliğe sahip. Farklı dil seçeneklerini desteklediği için uluslararası kullanıcılar için uygun bir tercih.


10. Lunapic

Yaratıcı imaj düzenlemeleri yapılabilen Lunapic’de Yapıştır ve Karıştır ya da Animasyonu Yansıt gibi 200 farklı efekt ekleyebiliyorsunuz.


11. Aviary (Android) 

Google Play Store’da 1.4 milyon kez indirilen uygulama, sunduğu pek çok özellikle fotoğraf düzenlemeyi eğlenceli hale getiriyor.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

2 comments on “Sosyal Medya Fotoğraflarını Düzenlemede Kullanabileceğiniz 11 Araç”

  1. acorn kullanıyorum çok guzel program tavsiye ederim

  2. Özellikle mobil uygulamalar üzerinde gerçekten çok güzel fotoğraf düzenleyiciler var canvas uygulamasını ben kullanıyorum istediğim şekilde düzenleme yapabiliyorum neredeyse profesyoneller gibi iş çıkıyor.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down