Sosyal Medya da 2015

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 15/12/2015
2015 sona eriyor inanabiliyor musun? Geçen yıl ki sosyal medya için  trend tahminleri çoğunlukla doğru geldi, ama internet fırtına gibi esti. Bazı beklenmedik eğilimler de vardı. 2015 yılında sosyal medyada gördüğümüz, en iyi eğilimleri 2016 yılında daha büyük almayı bekliyoruz! Sosyal Medya da Mobile Satış Sosyal medya da doğrudan satış ile alımları gördük. Sosyal medya da […]

2015 sona eriyor inanabiliyor musun? Geçen yıl ki sosyal medya için  trend tahminleri çoğunlukla doğru geldi, ama internet fırtına gibi esti. Bazı beklenmedik eğilimler de vardı. 2015 yılında sosyal medyada gördüğümüz, en iyi eğilimleri 2016 yılında daha büyük almayı bekliyoruz!
Sosyal Medya da Mobile Satış
Sosyal medya da doğrudan satış ile alımları gördük. Sosyal medya da "Şimdi Alışveriş Yap" ve "Satın Al" uygulamalarıyla 2015'te doğrudan satışlar yapıldı.Bu satışları artırmak için yararlanmak için büyük ve küçük işletmeler için harika bir araçtır ve tüketici tüm satın alma işlemini buradan kolayca yaptı. Sosyal medyada gördükten sonra bir ürün için online arama yerine, kullanıcının uygulamayı çıkmadan ödeme yapabilirdi.
Pinterest  "Satın alınabilir" Butonu eklendi
Pinterest kullanıcılarına sağlanan 5 farklı e-ticaret markaları ile ortaklık sonrasında, satıcıların mağaza için kayıt olabilirsiniz. Pinterest Uygulama "Satın Al" aracılığıyla Kullanıcı  bir ürünü bulmak için fazladan bir adım atmak zorunda yerine, kullanıcılar artık kolayca telefon uygulaması ile satın alabildiler.
Instagram Sponsorlu Reklamlar Başlatıldı
İnstagram 2015'te yeniliklerine sporsorlu reklamları ekledi. Kullanıcılar hem görsel hem de videolu olarak sponsorlu reklamlar yayınladılar.Dünya üzerinde 400 Milyon kullanıcıs olan ve sürekli büyüyen İnstagram, bir hedef kitleye ulaşmak için mükemmel bir ağdır.
Insta_Ads.
Snapchat Etkileme Devam Ediyor
Snapchat Dünya üzerinde yaklaşık 100 Milyon kullanıcı ile  2015'te her gün en hızlı büyüyen sosyal ağ seçildi.Hepimizin biliyoruz gençler, arasında özellikle popüler olan Snapchat. Kısa video ve anlık fotoğrafların üzerine yazılar yazıp ayrıca emolojiler ile süsleme yaparak çok eğlendiler.Snapchat 2016 yılında daha da yenilikleriyle gençleri kazanmak istiyor
snapchat-profile-page-ally-iphone-6-hero

 
Verification: 6ffab7561f2cd252

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

2 comments on “Sosyal Medya da 2015”

  1. İnstagram ın reklam işine girmesi kendisi için iyi olabilir ama kullanıcılar için çok kötü oldu

  2. Sosyal medya değerini her yıl artırıyor bkalım 2016 da ne gibi büyük hamleler yer alacak.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down