İşte Google'da 2015'in En Çok Aranan Kelimeleri

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 16/12/2015
Google'un "2015 Arama Trendleri"ne göre, kişilerde Özgecan Aslan, şarkılarda "Bangır Bangır" (Gülşen), dizilerde ise "Kiralık Aşk", yükselen aramalarda ilk sıralarda yer aldı. Google, Türkiye ve dünyada en çok aranan kelimelerin ve en son trendlerin yer aldığı "2015 Arama Trendleri" listesini açıkladı. Farklı kategorilerden oluşan trend listelerinde Türkiye'de kişilerde "Özgecan Aslan", "Hande Erçel" ve "Mutlu Kaya" […]

Google'un "2015 Arama Trendleri"ne göre, kişilerde Özgecan Aslan, şarkılarda "Bangır Bangır" (Gülşen), dizilerde ise "Kiralık Aşk", yükselen aramalarda ilk sıralarda yer aldı.

google_arama12
Google, Türkiye ve dünyada en çok aranan kelimelerin ve en son trendlerin yer aldığı "2015 Arama Trendleri" listesini açıkladı.
Farklı kategorilerden oluşan trend listelerinde Türkiye'de kişilerde "Özgecan Aslan", "Hande Erçel" ve "Mutlu Kaya" ilk 3 sırada yer alırken, diğer isimler sırasıyla "Seren Şirince", "Ankaralı Namık", "Zeki Alasya", "Demba Ba", "Elçin Sangu", "Erol Büyükburç" ve "Sertaç Boztepe" oldu.
Yükselen genel aramalar ise "seçim sonuçları", "LYS sonuçları", "Charlie Hebdo", "FIFA 16", "Elbise ne renk? (mavi mi siyah mı?)", "Saatler ne zaman geri alınacak?", "koalisyon", "Suruç", "domuz gribi belirtileri" ve "TEOG" şeklinde sıralandı.
Yükselen arama "şarkılar" kategorisinde de liste, "Bangır Bangır-Gülşen", "Gül Rengi-Mustafa Ceceli", "Yıllarım Gitti-Ferhat Göçer", "Sen-Koray Avcı", "Gel-Mabel Matiz", "İstersen-Buray", "Balım-Serdar Ortaç", "Olan Var Olmayan Var-Beyza Durmaz", "Gölge-Demet Akalın" ve "İlle de Aşk-Mustafa Ceceli"den oluştu.
Yükselen arama "diziler" kategorisinde ise listede sırasıyla ,"Kiralık Aşk", "Poyraz Karayel", "Çilek Kokusu", "Aşk Yeniden", "Güneşin Kızları", "Acil Aşk Aranıyor", "İnadına Aşk", "Kırgın Çiçekler", "Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz" ve "Kara Ekmek" yer aldı.
Google'da "2015'te Türkiye'de en çok aranan televizyon programları" listesinde de "Survivor All Star" başı çekerken, "İşte Benim Stilim", "Nursel'in Mutfağı", "Harika Kanatlar", "Evleneceksen Gel", "Ütopya", "Miss Turkey", "Rising Star" ve "Arda'nın Mutfağı" listenin diğer programları oldu.
"2015 Arama Trendleri"ne göre dünya genelinde popülerliği en fazla artan arama "Lamar Odom" oldu. NBA oyuncusu Odom'u "Charlie Hebdo" ve online oyun "Agar.io" izledi.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

5 comments on “İşte Google'da 2015'in En Çok Aranan Kelimeleri”

  1. Bu tür konulara gerçekten fazlasıyla ihtiyaç oluyor.Bu gibi konuların üzerinde fazlaca duracak olursanız sitenizin takipcisi olacağım.En çok aranan kelimelere ben nasıl ulaşabilirim bilmiyorum bu tür sitelerden sürekli yardım alıyorum takip de kalmam gerekiyor.Anlatımınız için teşekkürler.

  2. Biraz geç kalmış olsam da diğer konularda zamanında yetişebilirim :D.Bütün düzenlemelerimi yaptım artık herşey tamam derken bu konuyla karşılaştım.Bundan sonra bende ahmet'in dediği gibi takibiniz de kalsam güzel olacak teşekkürler.

  3. Beklediğim kelimeleri göremedim aslında.Yükselmeyi hiç hak etmeyen isimler dahi üst sıralarda yer almış.İnsanımızın nasıl bir zevki var ben anlamıyorum.Boşuna dememişler zevkler ve renkler tartışılmaz diye 😀 .

  4. Ve milletimizin ne kadar boş işlere kafa yorduğunu öğrenmiş olduk 🙂

  5. bu kelimeler benim için çok önemli özel konular için kullanacağım çok sağolun

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down