Instagram'da son görülme özelliği nasıl kapatılır?

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 01/08/2018
Instagram'da nasıl son görülmenizi kapatabileceğinizi detaylıca anlattık. Dünyanın en popüler sosyal paylaşım platformu Instagram, getirdiği yeni özellikler ile kullanıcılarını memnun etmeye devam ediyor. Zamanında getirilen son görülme özelliği ile artık arkadaşlarınızın en son ne zaman Instagram'a girdiğini görebilir ve ona göre hareket edebilirsiniz. Peki ya siz arkadaşlarınızın sürekli sizi gözetlemesinden memnun kalmıyor musunuz? Bu durumdan […]

Instagram'da nasıl son görülmenizi kapatabileceğinizi detaylıca anlattık.

Instagram'da son görülme özelliği nasıl kapatılır?
Dünyanın en popüler sosyal paylaşım platformu Instagram, getirdiği yeni özellikler ile kullanıcılarını memnun etmeye devam ediyor. Zamanında getirilen son görülme özelliği ile artık arkadaşlarınızın en son ne zaman Instagram'a girdiğini görebilir ve ona göre hareket edebilirsiniz.
Peki ya siz arkadaşlarınızın sürekli sizi gözetlemesinden memnun kalmıyor musunuz? Bu durumdan kurtulmanın da aslında bir çözümü var. Arkadaşların sizlere mesaj gönderdiği zaman bazen cevap vermek istemeyebilirsiniz. Bu oldukça doğal bir durum. Ancak son görülme özelliği yüzünden arkadaşınız sizin ona cevap vermek istemediğinizi kolay bir şekilde anlayabilir.
Peki bu durumdan kendinizi nasıl kurtarabilirsiniz? Bu özelliği kapatmak için öncelikle Instagrama giriş yapın. Ardından profilinizdeki “ayarlar” simgesine tıklamanız gerekiyor. Daha sonra açılan ayar seçeneklerinden “Hareket Durumu” seçeneğini kapalı hale getirerek aktivite durumunuzu gizleyebilirsiniz.

Tabii uygulamayı tamamen kapatıp yeniden başlatmayı unutmamanız da yarar var. Bu özelliği kapadıktan sonra artık insanlar en son ne zaman çevrim içi olduğunuzu göremeyecek. Ancak aynı şekilde siz de diğer kullanıcıların ne zaman çevrim içi olup olmadığını göremeyeceksiniz. Kısacası WhatsApp üzerinden uygulanan ''her şey karşılıklı'' durumu burada da geçerli.
Eğer arkadaşlarınızın son görülmesini tekrardan görmek istiyorsanız da ayarlara girmeli ve “Hareket Durumunu Göster” seçeneğini yeniden aktif etmelisiniz. İşte bu kadar basit bir işlemler bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

6 comments on “Instagram'da son görülme özelliği nasıl kapatılır?”

  1. Son görülmeyi kapatıldığını bilmiyordum. Tesadüf yazınıza denk geldim. İnternet araştırırken İnstagram’da son görülmeyi kapatıldığını öğrendim ve ilk işim olarak İnstagram’da son görülmemi kapattım teşekkür ederim.

  2. sonunda instagram da bu özelliği getirmiş, faydalı bir paylaşım olmuş teşekkür ederim 🙂

  3. Ömer Bey, bu özelik yüzünden sevgilimle hergün kavga ediyorduk. Yazınız sonrasında kapattım. Bakalım bundan soran ne olacak 🙂 🙂

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down