Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır ve Onaylatılır?

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 13/05/2019
Mağaza Özelliğini açtırmak için Whatsapp'tan iletişime geçiniz.    Resme Tıkla! whatsapp hattı +90 553 321 57 78 ulaşabilirsiniz.   Instagram alışveriş özelliği Türkiye’de aktif olduğu andan itibaren büyük ilgi gördü. Hali hazırda Instagram’dan satış yapan küçük büyük bir çok marka e ticaret sitelerine yönlendiren etiketler sayesinde Instagram’ı daha verimli bir şekilde kullanmaya başladılar. Instagram alışveriş özelliği […]

Mağaza Özelliğini açtırmak için Whatsapp'tan iletişime geçiniz.    Resme Tıkla! whatsapp hattı +90 553 321 57 78 ulaşabilirsiniz.

 

Instagram alışveriş özelliği Türkiye’de aktif olduğu andan itibaren büyük ilgi gördü. Hali hazırda Instagram’dan satış yapan küçük büyük bir çok marka e ticaret sitelerine yönlendiren etiketler sayesinde Instagram’ı daha verimli bir şekilde kullanmaya başladılar. Instagram alışveriş özelliği açılması gereken daha doğrusu onaylatılması gereken bir özellik. Bunun için de çok karışık olmasa da biraz karışık bir süreç söz konusu. Biz sizler için Instagram’da alış veriş özelliği nasıl açılır, instagram alış veriş özelliği onaylatma nasıl yapılır, adım adım araştırdık.

 

Adım adım instagram alışveriş özelliği açma

Instagram üzerinden alışveriş yapılabilmesi için öncelikle işletmenizin belirli ülkelerde olması olması gerekir. İlk olarak Amerika, Kanada gibi ülkelerle başlayan bu özellik kademeli olarak Türkiye’de de kullanılmaya başladı. Henüz tüm markalar tarafından kullanılmasa da çok yakında e ticaret sitesi olan herkes kullanabilir hale gelecek. Instagram şimdi alış veriş yap butonunu aktif hale getirmek için;

 1. Hesabınız ticaret ilkelerine uyan bir işletme profiline sahip olmalıdır. Hesabınızı işletme profiline geçirin.
 2. Bu hesabın aynı zamanda bir facebook işletme sayfası bulunması gerekmektedir. Eğer bu şekilde bir sayfanız yoksa instagram hesabınız ile bağlantılı olarak bu sayfayı açın. İşletme sayfasında yaş sınırlaması, ülke sınırlaması ve satın alma mesajı bulunmamalıdır.
 3. Instagram işletme profilinizi size ait bir facebook ürün kataloğu ile bağlamalısınız. Facebook kataloğu oluşturmak için iki yöntem izleyebilirsiniz. Birincisi facebook sayfanıza bağlı  bir mağaza oluşturabilirsiniz. Ikinci yöntem olarak ise business manager ı kullanarak bir katalog oluşturabilirsiniz. Instagram alış veriş katalogu nasıl oluşturulur konusunda detaylı bilgi için buraya tıklayınız. Yazımızdaki adımları izleyerek yeni bir instagram alışveriş kataloğu oluşturabilirsiniz.
 4. Hesabınızın kontrol edilip onaylanması gerekecek. Eğer yeni bir katalog oluşturduysanız bu noktada kataloğunuz da kontrol edilecektir. Kataloğunuz onaylandıktan sonra hesabınız onaylanacaktır. Instagram shopping hesabı onaylaması kısa bir süre gerçekleşse de bazen yoğunluktan dolayı gecikmeler yaşanabilir.
 5. Şimdi sıra instagram ürün etiketlemede. Instagram ürün etiketleme nasıl yapılır sorusunun cevabı adım adım yapılırdır. Ürünleri etiketlemeye başlamadan önce instagram uygulamasının son sürümünü kullandığınızdan emin olun. Bunun dışında telefonunuz da güncel olsun.

Instagram ürün etiketleme nasıl yapılır?

 • Instagram işletme hesabınıza giriş yapın. Profilinizdeki üç nokta ya da çark işaretine dokunun.
 • İşletme ayarları içerisinde alışveriş kısmına dokunun. Sonrasında devam diyin.
 • Shopping on instagram özelliği dahilinde kullanmak istediğiniz kataloğu seçin. Bu aşamadan önce kataloğunuzu oluşturmuş olmanız gerekmektedir.
 • Katalog seçiminden sonra bitti işaretine dokunun.
 • Bu noktadan sonra ürünlerini etiketleyebileceksiniz.

Instagram ürünleri görmek için dokun nasıl yapılır?

Şimdi sizlere adım adım instagram alış veriş gönderisi veya hikayesi oluşturmayı anlatacağız.

 1. Instagram hikaye gönderisi ya da post oluşturun.
 2. Paylaş ekranına geldiğinizde ürünleri etiketle seçeneğine dokunun. Sonrasında ürün çıkartması/etiketini seçin. Hikayelerde ürün öne çıkarmak için ise çıkartma simgesine dokunduktan sonra ürün çıkartması seçeneğine dokunun.
 3. Sonrasında kataloğunuzdan etiketlemek istediğiniz ürünü seçmeniz gerekiyor. Etiketinizi ya da çıkartmanızı istediğiniz ürünün yanına sürükleyin.
 4. Oluşturduğunuz hikaye ya da gönderiyi paylaşın.

Unutmayın ki;

 • Instagram hikayelerinde (storylerde) her hikayede sadece bir ürün çıkartması kullanabilirsiniz.
 • Hikayeleri yayınladıktan sonra üzerinde düzenleme ya da değişiklik yapamazsınız. Düzenleme yapmak isterseniz hikayeleri silip yeniden oluşturup yeniden yüklemeniz gerekir. Hikayeleri oluştururken çıkartma metnini, rengini ve ürün adını düzenleyebilirsiniz.
 • Tek bir instagram postunda 5 ürüne kadar ürün etiketi ekleyebilirsiniz. Çoklu görsel postlarında ise 20 ürüne kadar etiketleme yapılabilir.
 • Kataloglarınız güncellendikçe yeni ürünlerinizi de direk instagram alışveriş hesabınızda etiketleyebilir hale gelirsiniz. Kullanıcılar çanta işaretine dokunduklarında sizin belirlediğiniz ürün ismi, fiyatı ve bilgisini görürler. Bir gönderi postu ya da hikaye üzerinden direk ürünün detayına ulaşabilirler. Burada detaylı bilgileri görebilir, benzer ürünleri görebilir satın almak isterse de alış veriş sitesine yönlendirilebilirler.
 • Herhangi bir instagram postunda hem insan hem de ürün etiketlemek mümkün değildir. Eğer herhangi bir iş birliği varsa burada ürünü post içerisinde etiketleyip kişiyi metinde mentionlayarak (bahsederek) etiketleyebilirsiniz.

Instagram alışveriş gönderimde etiketlemek istediğim ürün görünmüyor, neden?

Instagram alış veriş gönderilerinde ürün etiketleyebilmeniz için bu ürünün katalogda olması lazım. Eğer ürün katalogda olduğu halde etiketlerde çıkmıyorsa bu durumda ürün onaylanmamış demektir. Ürünün ilkeleri ihlal ettiği ya da tekrarladığı görünüyor olabilir.

Shopping on Instagram’ı nasıl kullanmak gerekir?

Burada hitap ettiğiniz ülke veya hedef kitlesine göre ayarlamalar yapmanız gerekir. Mesela global bir markaysanız dilinizi ona göre global olarak seçmelisiniz. İşletme profili istatistiklerinden hangi kitleye hitap ettiğinizi görebilir, para birimi seçimi ile dil seçiminizi ona göre yapabilirsiniz.

Instagram alış veriş özelliği onaylanmadı, neden?

Instagramın alış veriş özelliğinizi onaylaması için kataloğunuzdaki ürünlerin tamamının doğru ve eksiksiz bir şekilde girilmiş olması gerekir. Aynı zamanda belirtilen ticari ilkelere de uygun olması önemlidir. Eğer bir süre içerisinde hesabınız onaylanmazsa instagram ile iletişime geçebilirsiniz. Hesabınızın onaylanmaması durumunda da nedenlerini soruşturabilir ve gerekli düzenlemeleri yapıp yeniden başvurabilirsiniz.

A’dan Z’ye INSTAGRAM STOKSUZ VE YATIRIMSIZ BUTİK İŞLETİMİ  İÇİN TIKLAYINIZ

instagram reklamı özel eğitimKendi Reklam Yöneticiniz Olun!  Eğitim için tıklayınız! LİNKE TIKLA 

 

 

 

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

49 comments on “Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır ve Onaylatılır?”

 1. Ömer Bey,
  Çok anlaşılır bir yazı olmuş, facebook pixel ile web sitemi facebook business manager üzerinden bağladım. yine pixel ile ürünleri katalogluyorum. henüz facebook tarafında bekliyor. sanırım yarın açılır. akabinde aynen açıkladığınız gibi instagram üzerinden ürün listelemeyi düşünüyorum. yazınızı çok faydalı bulduğumu bildirmek isterim. emeğinize sağlık. çok teşekkürler.

  1. Gerçekten yararlı ve bilgilendirici teşekkürler

 2. Merhabalar
  İnstagramda mağaza açmaya çalışıyorum
  Ancak bulunduğunuz bölgede mağaza özelliği kullanılmamaktadır diye uyarı alıyorum

  1. Mesut Bey merhaba, ne yazık ki halen Türkiye'ye bu özellik gelmedi. Daha doğrusu özelllik belirli sayfalarda aktif durumda. Bu markalara öncelik verildi, şuan küçük markalara da izinler verilmeye başladı. Bütün işlemleri yaptıktan sonra instagram da "alışveriş" butonu çıkması gerekiyor. Eğer alışveriş butonu çıkmadıysa sizin markanıza facebook onay vermemiştir. Mağaza başvurunuza onay veriyorlar, siz ara ara alışveriş butonu gelmiş diye kontrol etmelisiniz.
   Saygılarımla,
   Ömer LAYIK
   Sosyal Medya Uzmanı

  1. Merhaba Yusuf Bey, birebir eğitim olduğu için size en uygun şartlarda ayarlıyorum. Hafta sonu olacak şekilde, sizin ofisiniz veya bir kafe de (kahvemizi içerken) anlatıyorum.
   Saygılarımla,

 3. Ömer beye teşekkürlerimi sunuyorum geçtiğimiz hafta facebook business konusunda engin tecrübelerinden yararlandım, kendisine çok tesekkur edıyor, herkese tavsiye ederim....

  1. Vatan Bey, çok teşekkür ederim. Facebook Business Manager Uygulamalı (workshop) eğitimimiz sonrası desteklerimin devam edeceğini unutmayınız 🙂 🙂 eğlenceli bir workshop idi. Beni dinleyip, not tutmanız çok güzeldi..

 4. Ömer Hoca’nın etkin anlatımı sayesinde artık rahatlıkla facebook reklamları oluşturabiliyorum ve bu durum satışlarımıza da yansıdı.Uygulamalı eğitim olduğu için gerçek anlamda bir öğrenme söz konusu gereksiz kurslarda vakit harcamadım ve doğru bir seçim yaptım.Teşekkürler Hocam

  1. Çok teşekkür ederim Esra Hanım. Söz verdiğim gibi eğitim sonrasında online desteklerimde devam edecektir. Temel seviye Google Ads eğitimi aklımda 🙂 🙂

 5. mrb ömer layık hocam sosyal medya reklam eğitimleriniz kurumsallık adına güzel bir örnek teşkil etti.benim için.başarılarınızın devamını dilerim.
  saygılar
  güzellik uzmanı
  emel urcan

  1. Çok teşekkür ederim, keyifli bir hafta sonuydu. Misafirperverliğiniz çok iyiydi. Eğitim sonrası desteklerimin devam edeceğini unutmayınız 🙂 🙂

 6. FACEBOOK REKLAMLARI OLUSTURMAYI ÖĞRENMEK İSTİYORUM.YARDIMCI OLURSANIZ COK SEVINIRIM.FILIZ

  1. Merhaba Filiz Hanım, size uygun gün ve saatleri ayarlayabilirim. İstanbul ve şehir dışı eğitimleri vermekteyim. Birebir workshop facebook & instagram reklam eğitimlerimi hafta sonuna denk getiriyorum. İster ofisinizde isterseniz kafe de (starbucks, gloria jean ve diğerleri) eğitim vermekteyim. Daha hızlı iletişim için 0553 321 5778 numaralı Whatsapp hattıma yazabilirsiniz.

 7. Ömer Bey Merhaba. Ben bütün adımları izliyorum ancak bir yerde takılıyorum. "Bu Instagram Business profili Instagram'da alışveriş için onaylanmadı." hatası alıyorum ve devam edemiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. İyi günler.

  1. 0553 321 5778 numara ile whatsapp'tan yaşadığınız sorunun ekran görüntülerini gönderebilirseniz, yardımcı olabilirim.

 8. 7 aydır hayalini kurduğum Facebook Business modülünün doğru kullanımını bize öğreterek ve uygulatarak coşturan Ömer Layık beye sonsuz teşekkür eder işlerinde başarılar dilerim. Özellikle Ömer 2012 yılından beri sahada ~ işin teorik boyutu değil de uygulama tarafları ~ çok kritik bunun için doğru yöntem uygulama uygulama ve uygulama. Emin olun normal bir zekaya sahip olsamda ben YouTube vb yerlerden bunları yazarak öğrenebilmeyi düşündüm fakat iş öyle değil. Eğitim ve bilgi yatırım işi. Mevzu doğru bilgiye ulaşmak. Ben de birçok insan gibi düşünsem ve " ne gerek var sunum eğitimine yazalım YouTube a öğrenelim ne gerek var böyle yatırımlara yaz öğren" derdim. Fakat sahada kazın ayağı öyle değil.

  1. Özellikle hafta içi eğitime katılmak istemeniz ve torium avm'de beni beklediğiniz için teşekkür ederim. Eğlenceli ve bol sorulu eğitim idi. Eğitim sonrasında ücretsiz desteklerim devam edeceğini unutmayınız. 🙂

 9. Facebook business manager ve Google Ads reklamları için Bursa 'da verdiğiniz 2 günlük workshop eğitim için çok teşekkürler . Uygulamalı anlatım ve bire bir çalışma şekli konuya kısa sürede hakim olmanıza çok yardımcı oluyor .
  İlgilenen arkadaşlara tavsiye ediyorum.
  Böyle bir fırsat yarattığı için Ömer bey 'e teşekkürler !!

  1. Misafirperverliğiniz için çok teşekkür ederim. Bursa'nın Lodos'unu da görmüş olduk 🙂 Whatsapp'tan "ücretsiz online destek" devam ediyor, unutmayınız.. 🙂 🙂

 10. Aldığın para sonuna kadar helal olsun.
  bir cok sosyal medya reklamcılığı hakkında eğitim seminerlerine katılmama vıdeolarını ızlememe rağmen birebir eğitim kadar faydalı olmadı verdiğin emek için teşekkür ederim ÖMER bey..

  1. Çok teşekkür ederim, keyifli ve bol reklamlı bir hafta sonu oldu. Whatsapp’tan "ücretsiz online destek" devam ediyor, unutmayınız..

 11. Merhaba Ömer bey ben katalogu oluşturdum. Herşey tamam ama Facebook dan instagram ı bağlayabilmem için onaylanması gerekiyor yani tik aktif olmuyor. Kataloglardan instagramı bağla yı seçiyorum hesabım görülüyor fakat aktif değil.. Yani bağlama işlemini yapamıyorum sebebidir onaylı olmadığı için diyor fakat nasıl başlayacağım? Siz demişsiniz ki bağladıkyan sonra onay veriyor ama bağlanması için onay gerekiyor bu sorunu nasıl çözebilirim? Onaylanması için ne yapmam gerekiyor

  1. Merhaba Reyhan Hanım, katalog oluştururken en az 6-7 ürün eklemeniz gerekiyor. Eklediğiniz ürünleri de e-ticaret sitenizdeki linkleri eklemelisiniz. XML datanız varsa otomatik onu da yükleyebilirsiniz. Ürün yükledikten sonra başvurmanız gerekiyor.

 12. İşini severek yaptığı, eğitim sürecindeki sonsuz sabırından anlayabilirsiniz..
  Sade terimleri ve anlaşılır anlatımı ile de çok kolay öğretebilen bir yetenek..
  Çalışma fırsatı yakalayabildiğimiz ve bize katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz..
  The Sky Nişantaşı Ekibi

  1. Gökçen Hanım, misafirperverliğiniz için çok teşekkür ederim . Eğlenceli ve bol sorulu eğitim oldu. Whatsapp’tan “ücretsiz online destek” devam ediyor, unutmayınız..

 13. Ömer Bey;
  Paylaşım için teşekkürler. Business Manager üzerinden shopify mağazamın entegrasyonunu yaptım. Ancak ayarlar kısmında "Bağlı Instagram Business Profilleri" bölümüne Profiller Yönet dediğimde ;
  "Sadece işletme profiline dönüştürülmüş Instagram profillerini bağlayabilirsiniz. Gönderi veya Hikayelerinizde ürünleri etiketlemeye başlayabilmeniz için bu profillerin Instagram'da Alışveriş için onaylanması gerekir." yazıyor
  ve altında instagram hesabım ve bir not gözüküyor "Instagram'da Alışveriş için uygun değil."
  Yanındaki "i" bilgilendirmeye geldiğimde detay olarak "Instagram'da Alışveriş bulunduğun bölgede kullanılamıyor." şeklinde bir mesaj beliriyor.
  Ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz?

  1. "Instagram’da Alışveriş bulunduğun bölgede kullanılamıyor." uyarısı alıyorsanız, sizi Türkiye'deki başvuralarda sıraya almış demektir. İnstagram mağaza Türkiye'de kademeli olarak verilmektedir. Onun için bu süreç 3 ila 6 ay süresinde devam etmektedir. Ara ara katolog'unuza açıp, kontrol etmelisiniz. Maillerinizi de kontrol etmeyi unutmayınız.

   1. Merhaba;
    Ben de markamı facebook mağazamla entegre ettim.
    İşletme > Alışveriş için kaydol > Kullanmaya başla > Kataloğu değerlendirmeye gönder kısmında Facebook sayfalarından ve business manager seçili onaylı gözükmesine rağmen “Instagram’da Alışveriş bulunduğun bölgede kullanılamıyor.” uyarısı alıyorum ben de son aşamada. Facebook da mağazama bağlı olan instagram işletme hesabımın altında da böyle bir uyarı var. Peki böyle bir iznimiz yoksa ,diğer türk firmaları bunu nasıl başardı ? Bu etiketleme durumumu kesinlikle yapmam lazım. Şimdiden teşekkür ederim.

    1. Merhabalar özellikle özellik Türkiye'ye kullanılmıyor. Kademeli olarak Türkiye'ye açıldı. Bu süreçte bütün firmalar mağaza özelliğini alamıyorlar. Partner ajanslar veya benim gibi tecrübeleri arkadaşlarımız sayesinde bu özelliği kullananmaya başlayan firmalar bulunmaktadır. Whatsapp'tan ulaşmanız durumunda hizmet bedeli karşılığında en az 7-10 gün maksimum 2 ay içerisinde hesaplarınızı açabilirim. Gerçekten açılmayacak olan hesapların para iadesini yapmaktayım.

 14. Ömer bey harika bilgiler instagram da satıs için ugrasıyorum, Maddelerinizden birini tam olarak anlayamadım.
  İşletme sayfasında yaş sınırlaması, ülke sınırlaması ve satın alma mesajı bulunmamalıdır.
  Burada satın alma mesajındam kasıt tam olarak nedir acaba?

 15. Eğitiminiz Hakkında;
  Sizden aldığım sosyal medya reklamcılığı eğitiminizden çok memnun kaldım ve faydasını gördüm. Anlatış tarzınız çok açıklayıcıydı. Sabrınızdan ve emeğinizden ötürü teşekkür ederim.
  Aslı Şoray

  1. Teşekkür ederim, Söz verdiğim gibi eğitim sonrasında online desteklerimde devam edecektir. Her zaman daha ileriye

 16. Ömer Bey Merhaba,
  Business manager.dan katalog oluşturdum. Katalog onaylı. İnstagramda alışveriş için hesabı bağla dediğimde, "Hesabınızı bir işletme profiline dönüştürmeniz gerekiyor" diyor.
  Hesabım işletme profili, facebook.a bağlı, internet sitemin bilgileri hesapta mevcut. Ancak İnstagramda ayarlar>işletme altında alışveriş sekmesi yok.
  Birkaç kez İnstagram.a da sorun olarak bildirdim ama problemin ne olduğunu tespit edemedim maalesef.
  Instashop özelliğini neden açamadığım ile ilgili yorumunuzu alabilir miyim?

 17. Merhaba,
  Hesabımız Business Hesap olmasına ragmen settings-business’ın içinde shopping seçeneği bulunmuyor. E-ticaret shopify sitemiz mevcut. Katalogumuz facebook business manager üzerinden daha önce tanımlamıştık. Dolayısıyla nereden başvurmamız gerektiğini çözemiyoruz.
  Teşekkürler
  Gözde

 18. Merhabalar, ben de instagram'da ürünümü etiketlemek istedim. Kataloğumu da tanımladım. Ama ne yazıkki ülkemizde shopping özelliği verilmemiş, bu özellik ne kadar sürede ülkemize gelir? Ne kadar daha bekleriz?

  1. Selam sizi sıraya almış, ara ara maillerinizi kontrol etmeniz gerekiyor. Türkiye'de kademeli olarak verildiği için bu tür yazılar paylaşıyorlar. Değerlendirme sonrasında açıyorlar.

 19. Hocam merhabalar hesabımı işletme profili olarak ayarlayıp facebook sayfamla bağladım ve facebook sayfamda da katalog oluşturup ürün ekledim
  hesabımın alışveriş özelliğine açılması için instagram tarafından onaylandı. fakat instagram ayarlar bölümünde işletme seçeneğinin altında alışveriş sekmesi çıkmıyor ve aktif edemiyorum
  yanıtlarsanız çok sevinirim

  1. İnstaram kademeli olarak açtığı için ara ara kontrol etmelisiniz. Yakın zamanda açılacaktır. Hayırlı olsun.

 20. Çok keyifli ve tatlı bir eğitmen eğitim sürecince çok keyif aldım yeniden görüşmek dileğiyle sevgiler

  1. Bursa'daki misafirperverliğiniz için çok teşekkür ederim . Eğlenceli ve bol sorulu eğitim oldu. Whatsapp’tan “ücretsiz online destek” devam ediyor, unutmayınız.. Görüşmek dileğiyle..

 21. Merhabalar;
  Facebook üzerinden ürün kataloğu oluşturdum. Instagram'da ayarlarda işletme tabinden alışveriş için kaydola bastığımda oluşturduğum ürün kataloğunu seçip değerlendirmeye göndere basıyorum ve Instagram shopping özelliğinin bulunduğum ülkede geçersiz olduğuna dair bir bir bildiri sayfası açılıyor.
  Türkiye, yönetimli ortak statüsünde görünüyor. Bu ne demektir?
  Bu problemi nasıl çözebilirim yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
  Şimdiden teşekkürler.

 22. merhaba facebook hesabımız ve instagram hesabımız bağlantılı ve işletme hesabı olmasına ve kataloglara ürünlerimiz yüklememize rağmen instagramda takılıp duruyoruz. bulunduğunuz bölgede kullanılamamaktadır diyor. işletmemiz türkiyeden kayıtlı. mağaza özelliğini facebook sayfamızda kullanıyoruz ama instagramda kullanamamaktayız. yardımlarınızı rica ederim.

  1. değerlendrmeye gönderdikten sonra çıkan mesaj aynen şöyledir. instagram shopping unavailable..
   at this time, your istagram pro. account must be in a market where shopping is available.

 23. Facebook kataloğımuz hazır, instagram işletme hesabında "alışveriş için kaydol" seçeneği instagramda aktif. İlerliyoruz, facebooktaki kataloğu seçiyoruz herşey okey fakat son pencerede "bulunduğun ülkede kullanılmıyor" çıkıyor ve onaya gönderemiyorum.

 24. merhabalar hocam ben opencart kullanıyorum sürüm 2.3.x katalog yöneticisinden ürünlerimi entegre ettim stabil şekilde çalışıyor ve hata olmadığını görüyorum instagram işletme sayfamda'da alışveriş içi kaydol butonu çıktı yanlız facebook businessten baktığımda
  ŞU YAZIYI GÖRÜYORUM ;
  Sadece işletme profiline dönüştürülmüş Instagram profillerini bağlayabilirsiniz. Gönderi veya Hikayelerinizde ürünleri etiketlemeye başlayabilmeniz için bu profillerin Instagram'da Alışveriş için onaylanması gerekir.
  Instagram'da Alışveriş için uygun değil.
  Bağlı
  instagram sayfamda alışveriş kaydol butonu çıktı ve ilerlemeyi takip ettiğimde ülkeniz için uygun değildir gibi bir yazı geliyor katalog onaylıyorum ondan sonraki bölümü geçemedim ne yazıkki ?
  cevabınız için teşekkürler şimdiden.

 25. Merhaba, bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Alışveriş butonu çıkmasına rağmen hala ülkede izin verilmediğine dair uyarı çıkıyor. Bu durumla daha önceden karşılaştınız mı?

 26. Yararlı içerik için çok teşekkürler. Mağaza açtıktan sonra Instagram satışlarını artırmak isteyenler de gerekli ipuçlarını verdiği bu bloga göz atabilirler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down