Google Şifresiz Oturumlar Başlıyor

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 25/12/2015
Google şimdi bir şifre yazmanız gerek kalmadan Google hesabınıza oturum açmak için yeni bir yol deniyor bu sabah doğruladı. Google hesabınızda oturum yaparken yalnızca e-posta adresinizi girmeniz gerekir. Daha sonra, bir bildirim Başka bir cihazdan oturum çalışıyorsanız soran telefonunuzda görünür. "Evet" dokunarak oturum Onayla ve konum. Bu, özellikle bilgisayar gibi diğer cihazlarda Google hizmetlerini kullanarak […]

Google şimdi bir şifre yazmanız gerek kalmadan Google hesabınıza oturum açmak için yeni bir yol deniyor bu sabah doğruladı.
passwords
Google hesabınızda oturum yaparken yalnızca e-posta adresinizi girmeniz gerekir. Daha sonra, bir bildirim Başka bir cihazdan oturum çalışıyorsanız soran telefonunuzda görünür. "Evet" dokunarak oturum Onayla ve konum.
Bu, özellikle bilgisayar gibi diğer cihazlarda Google hizmetlerini kullanarak yakın iken, her zaman telefonuna sahip olanlar için yararlıdır, hem de aynı tip zor ve karmaşık şifreler, uzun olanlar gibi olacaktır.
Bir Google sözcüsü belirterek, bu, gerçekten de yeni bir deneme halen devam etmekte olduğunu söyledi.
Grup davet kabul ve katıldıktan sonra, e-posta, daha sonra bir parola girmeden giriş edebiliyoruz olduğunuzu açıklıyor ama isterseniz yazdığınız şifreyi kullanmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca, Google o anki giriş girişimi hakkında alışılmadık bir şey fark eder ise ek bir güvenlik önlemi olarak şifrenizi sormayı seçebilirsiniz diyor.Bu özellik telefon kayıp/çalıntı ya da eksik şifre durumda şifrenizi kullanmanız mümkün yararlı olur.
Telefonuz kayıp /çalıntı durumunda, telefonunuz başkalarının eline geçtiğinde otomatik tuş kilidi yoksa kullanıcılar başka telefonlar ile google arayıp kayıp/çalıntı olduğunu bildirmesi gerekiyor.
Google test aşamasında olan uygulumasını kullanıcılara önerecektir. Öneriyi kabul edenler uygulamaya hemen başlayacaktır. Öneriyi kabul etmeyenler eski sürümü kullanmaya devam edecektir.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

12 comments on “Google Şifresiz Oturumlar Başlıyor”

 1. Daha neler çıkacak bakalım.Hergün yeni bir teknoloji oraya çıkıyor fakat kolaylaştıracağına sanki aksine insana şüphe veren değişik bir hal almaya başladı gibi

 2. Güzel bir uygulamaya benziyor hayata geçerse kullanması iyi olacak.

 3. Bence google ın bu gelişimi yerinde olmuş teşekkürler

 4. Bunun bizlerin zararına olacağını düşünüyorum inşallah düşündüğüm gibi olmaz.

 5. Google gittikçe büyüyor ama bazı şeyler kanımca iyi olmayacak sanki tüm bilgilerimizi ellerine geçiriyorlar.

 6. Bu yenilik güzel olmuş yakında kullanmak dileği ile..

 7. Google şifresiz oturum açma bence iyi bir gelişme olmuş bildirdiğiniz için teşekkürler

 8. Google şifresiz oturum açma ile ilgili güncellemeyi sizden duymak güzel teşekkürler

 9. Google'ın bu yeni girişimi çok yerinde olmuş diye düşünüyorum

 10. Hackerlara fırsat doğuyor. İnşallah iyi önlemler alırlarda kötü şeylere maruz kalmayız.

 11. Hackerlere nasıl fırsat doğuyor bi okuyunda beyninizle anlamaya çalışın.Saçma sapan konuşmayın.Koskoca google.3 - 5 hacker google'yi hackliyebilseydi şuan google diye birşey olmazdı.Beyninizi kullanın az (Brain use it)

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down