Facebook'un bilançosu açıklandı

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 05/02/2018
Facebook üzerinde harcanan zamanı günlük 50 milyon saat azaltık. 1 Facebook kurucusu Zuckerberg, Facebook üzerinden yayınlanan viral görüntülerde kısıtlamaya gidildiği belirterek, "Bu sayede Facebook üzerinde harcanan zamanı günlük 50 milyon saat azaltık." dedi. 2 Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitelerinden Facebook, New York borsasının kapanmasının ardından geçen yılın dördüncü çeyreğine ilişkin Facebook bilançosunu açıkladı. 3 […]

Facebook üzerinde harcanan zamanı günlük 50 milyon saat azaltık.

1

Facebook'un bilançosu açıklandı - Page 1
Facebook kurucusu Zuckerberg, Facebook üzerinden yayınlanan viral görüntülerde kısıtlamaya gidildiği belirterek, "Bu sayede Facebook üzerinde harcanan zamanı günlük 50 milyon saat azaltık." dedi.
2

Facebook'un bilançosu açıklandı - Page 2
Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitelerinden Facebook, New York borsasının kapanmasının ardından geçen yılın dördüncü çeyreğine ilişkin Facebook bilançosunu açıkladı.
3

Facebook'un bilançosu açıklandı - Page 3
Buna göre, Facebook'un net karı geçen yılın ekim-aralık döneminde yüzde 19,6 artışla 4,27 milyar dolara ulaştı. Bir önceki senenin aynı döneminde şirket 3,57 milyar dolar net kar elde etmişti.
4

Facebook'un bilançosu açıklandı - Page 4
Şirketin 2016'nın dördüncü çeyreğinde hisse başına net karı 1,21 dolar iken, 2017'nin son çeyreğinde bu miktar 1,44 dolara yükseldi.
5

Facebook'un bilançosu açıklandı - Page 5
Facebook'un reklamlardan elde ettiği gelir de söz konusu dönemde 8,63 milyar dolardan 12,78 milyar dolara ulaşarak yüzde 48,1 artış kaydetti.
6

Facebook'un bilançosu açıklandı - Page 6
KULLANICI SAYISINDA ARTIŞ Geçen yılın ekim-aralık döneminde, Facebook'un günlük ve aylık aktif kullanıcı sayısında da artış görüldü.
7

Facebook'un bilançosu açıklandı - Page 7
Buna göre, Facebook'un günlük aktif kullanıcı sayısı 2017'nin dördüncü çeyreğinde ortalama 1,4 milyar kişi olurken bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 13,8 yükseldi.
8

Facebook'un bilançosu açıklandı - Page 8
Facebook'u kullanan aylık aktif kullanıcı sayısı da aynı dönemde ortalama 2,13 milyar kişiye ulaşarak yıldan yıla yüzde 14,5'lik artış gösterdi.
9

Facebook'un bilançosu açıklandı - Page 9
ZUCKERBERG: FACEBOOK ÜZERİNDE HARCANAN ZAMANI 50 MİLYON SAAT AZALTTIK Facebook kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Mark Zuckerberg, yaptığı açıklamada, Facebook üzerinden yayınlanan viral görüntülerde şirketin kısıtlamaya gittiğine dikkati çekti.
10

Facebook'un bilançosu açıklandı - Page 10
Zuckerberg, "Bu sayede Facebook üzerinde harcanan zamanı günlük yaklaşık 50 milyon saat azaltmış olduk." ifadelerini kullandı.Ancak, kullanıcıların Facebook'ta harcadıkları zamanın düşmesi durumunda şirketin reklam gelirlerinin azalabileceğine işaret eden uzmanlar, bunun firmanın 2017 ilk çeyreğindeki net kar ve gelirini olumsuz etkileyebileceğini vurguladı.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

4 comments on “Facebook'un bilançosu açıklandı”

  1. Adeta bir bağımlılık, 1 saatten uzun süre telefonuma bakmadan, en azından bildirim gelmiş mi diye kontrol etmeden duramıyorum.

    1. evet gunumuzde telefon bağımlığı başladı. Telefonsuz 1 kaç saat dahi geçiremeyenler var.

  2. facebook instagram ve benzeri sosyal mecralar, zaman öldürmekten başka birşeye yaramayan, ek olarak insanların farklı ayırması gereken yerlerede zaman ayırmamasına sebep olan ortamlardan başka birşey değildir.

  3. Facebook en son yaptığı amerika iş birliği ile birlikte benim gözümde artık sıfırı boyladı diyebilirim instagram kullanıyordum artık ondan da şüpheliyim hangi sosyal medyayı kullansak bilmiyorum bizim üzerimizden bilanço yapıyorlar yazıkdır.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down