Facebook kripto parası Libra detaylarını paylaştı!

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 18/06/2019
Facebook gelecek yıl piyasaya sunmayı hedeflediği dijital para birimi Libra hakkında detayları paylaştı. Facebook nihayet gelecek yıl piyasaya sunmayı hedeflediği dijital para birimi Libra hakkında detayları paylaştı. Teknoloji devi, kullanıcıların sanal parayı uygulamaları ve Facebook'un sahip olduğu mesajlaşma servisi WhatsApp'ta kullanabileceklerini duyurdu. Facebook kendi kripto parasını çıkartmaya hazırlanıyor! Sanal mağaza piyasaya sürüldüğünde, kullanıcılar Libra'yı kredi […]

Facebook gelecek yıl piyasaya sunmayı hedeflediği dijital para birimi Libra hakkında detayları paylaştı.

Facebook nihayet gelecek yıl piyasaya sunmayı hedeflediği dijital para birimi Libra hakkında detayları paylaştı. Teknoloji devi, kullanıcıların sanal parayı uygulamaları ve Facebook'un sahip olduğu mesajlaşma servisi WhatsApp'ta kullanabileceklerini duyurdu.

Facebook kendi kripto parasını çıkartmaya hazırlanıyor!

Sanal mağaza piyasaya sürüldüğünde, kullanıcılar Libra'yı kredi kartlarından satın alabilecek ve Calibra adlı kendi dijital cüzdanında saklayabilecekler. Calibra web sitesi de bugün erken saatlerde kullanıma açıldı.
Facebook konu hakkında; “Önümüzdeki aylarda, ağı daha da çeşitlendirmek ve desteklemek için ek partner anlaşmaları yapacağız. Sosyal medya bünyesinde ekosistemi yeniden başlatmaya ve tazelemeye yardımcı olmak için özel bir para birimi oluşturduk kullanıcılarımız için. ”dedi.

Şimdilik Libra’nın kurucu üyelerine bakacak olursak:

  • Ödemeler: Mastercard, PayPal, PayU, Stripe, Visa
  • Teknoloji ve pazarlar: Booking Holdings, eBay, Facebook/Calibra, Farfetch, Lyft, Mercado Pago, Spotify AB, Uber Technologies, Inc.
  • Telekomünikasyon: Iliad, Vodafone Group
  • Blockchain: Anchorage, Bison Trails, Coinbase, Inc., Xapo Holdings Limited

Facebook güvenirliliği arttırmak adına 'Libra Ortaklığı' adı altında 27 ortaktan oluşan ve kar amacı gütmeyen bir kuruluş oluşturdu.
Merkezi İsviçre'nin Cenevre kentinde bulunacak olan bu kuruluşta yatırımcı firmalar, kar amacı gütmeyen organizasyonlar, kripto şirketler, iletişim ve teknoloji devleri ile servis sağlayıcıların yanı sıra eBay, PayPal, Stripe, Spotify, Uber, Lyft ve Vodafone gibi isimler de yer alıyor.
Bu firmalar ve kurumlar da Libra rezervlerine katkı yaparak Libra'nın ölçülebilir değeri olan şeylere endekslenmesini sağlayacak. Peki ya siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

One comment on “Facebook kripto parası Libra detaylarını paylaştı!”

  1. biraz da kripto para diye facebook bizi soysun

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down