Bir Telefonda 2 WhatsApp Hesabı Nasıl Kullanılır?

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 29/12/2017
WhatsApp küresel olarak en çok kullanılan anında iletişim ve mesaj uygulamalarından biri. Birçok insan belli sebeplerden dolayı birden fazla telefon kullanabiliyor bu yüzden bir telefonda 2 adet WhatsApp kullanabilmek oldukça pratik olabiliyor. Kullanıcılar telefon değiştirmek zorunda kalmadan uygulamayı rahatça kontrol edebiliyorlar. Birden fazla WhatsApp uygulaması kullanabilmeniz için birden fazla yöntem olduğunu söyleyip hemen bu yöntemleri anlatmaya başlayalım. Misafir […]

WhatsApp küresel olarak en çok kullanılan anında iletişim ve mesaj uygulamalarından biri. Birçok insan belli sebeplerden dolayı birden fazla telefon kullanabiliyor bu yüzden bir telefonda 2 adet WhatsApp kullanabilmek oldukça pratik olabiliyor. Kullanıcılar telefon değiştirmek zorunda kalmadan uygulamayı rahatça kontrol edebiliyorlar.
Birden fazla WhatsApp uygulaması kullanabilmeniz için birden fazla yöntem olduğunu söyleyip hemen bu yöntemleri anlatmaya başlayalım.

Misafir kullanıcı yöntemi kullanarak

Android telefonlarınızda "Misafir" modunu kullanarak iki WhatsApp hesabını aynı cihazda kullanabilmeniz mümkün. Birbirine paralel ancak farklı numaralara hizmet veren bir hesap daha yaratmak için aynı cihaz üzerinde yeni bir e-posta adresi ve aynı uygulamalar kurmanız zaten mümkün oluyor. Neden bunlardan biri WhatsApp olmasın;
1-Bunu gerçekleştirmek için Android cihazınızda yeni bir misafir hesabı oluşturun. Bu mod bazı Android Lollipop kullanan cihazlarda olmayabilir. Biz LG G2’de denedik seçenek vardı ancak HTC One M7'de bu özelliğe rastlamadık.
2-Misafir hesabınızı yeni bir e-posta adresine bağlayın ve Google Play için de bu hesabı kullanın. Bunları yaptıktan sonra Misafir hesabınıza WhatsApp’ı geleneksel bir şekilde kurabilirsiniz.
3- WhatsApp konfigürasyonunu yaparken sizden istenen telefon numaranızı eğer aynı cihazda 2 SIM kartıkullanmıyorsanız, diğer cihazınızın telefon numarası olarak verebilirsiniz. Ancak o telefona gelecek olan onay kodunu yeni hesabınıza aktarmalısınız.
4-Bu noktadan sonra iki WhatsApp hesabını sadece aynı telefonda kullanıcı değiştirerek kullanabilirsiniz.

Parallel Space uygulaması kullanarak

Parallel Space yoğun bir şekilde sosyal medya veya anlık mesajlaşma servislerini farklı hesaplar üzerinde kullananlar için son derece kullanışlı bir uygulama. Ücretsiz bir uygulama olan Parallel Space, mobil cihazınız üzerinde özel bir alan yaratıyor ve bu alan içerisinde kullandığınız oyun, sosyal medya veya anlık mesajlaşma uygulamalarındaki üyeliklerinizi farklı bir hesaplar üzerinden çalıştırılmasını mümkün kılıyor. Bu özelliğinden dolayı Parallel Space ile Android cihazınız üzerinde 2 WhatsApp hesabı kullanmanız mümkün olabiliyor.

Parallel Space nasıl kullanılır?

1-Tamindir’den hemen Parallel Space uygulamasını indirin.
2-Uygulamayı başlattıktan sonra seçeneklerden WhatsApp’ı seçin.

3-WhatsApp uygulaması otomatik olarak telefonunuza kurulmaya başlayacaktır.
4-WhatsApp kurulurken izlenilmesi gereken prosedürleri sırasıyla takip edin. Sizden numara istendiğinde eğer çift SIM kart kullanmıyorsanız diğer mobil numaranızı yazın.
5-Bu noktadan sonra WhatsApp telefonunuza kurulacak, tek yapmanız gereken konuşmalarınızı ya da özel dosyalarınızı Parallel Space üzerindeki WhatsApp hesabınıza kopyalayıp kopyalamamaya karar vermek.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

One comment on “Bir Telefonda 2 WhatsApp Hesabı Nasıl Kullanılır?”

  1. ömer bey teşekkür ederim, denedim oldu. sosyal medya uzmanı olarak çok iyisiniz

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down