Apple 200 Milyon Dolar'ı Nasıl Çöpe Attı

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 16/12/2015
Topsy, Apple tarafından satın alınan Popüler Sosyal Analytics Servisi kapatma kararı aldı. Topsy, Twitter ve genel sosyal medya analizi sitesini  iki yıl önce fazla $ 200 milyon karşılığında Apple Şirketi tarafından  alınmıştı, bugün kapılarını sessizce kapattı. Bu ironik iPhone üreticisi tarafından satın alınan Topsy analiz sitesini Resmi Twitter hesabından bir tweet ile kapattıkları duyurdular. Topsy Twitter'ın tam […]

Topsy, Apple tarafından satın alınan Popüler Sosyal Analytics Servisi kapatma kararı aldı.
topsy site analizi
Topsy, Twitter ve genel sosyal medya analizi sitesini  iki yıl önce fazla $ 200 milyon karşılığında Apple Şirketi tarafından  alınmıştı, bugün kapılarını sessizce kapattı.
topsy
Bu ironik iPhone üreticisi tarafından satın alınan Topsy analiz sitesini Resmi Twitter hesabından bir tweet ile kapattıkları duyurdular.
Topsy Twitter'ın tam veri firehose erken erişim kazandı hizmetlerin biriydi, özellikle sosyal medya analiz yapanlar için popüler bir seçimdi.
Topsy.com ziyaret ettiğinizde artık hizmetin arama sayfasına gitmediğinizi fark edersiniz. URL, aslında şimdi  bir Apple destek sayfasında yönlendirir. Hizmet artık mevcut veya açıklama olmadan Apple Destek Sayfasına yönlendirilmesi biraz garip oldu.
Apple iki yıl önce 200 Milyon Dolar'a aldığı Topsy firmasının verilerini ne yapacağını merak konusu oldu.Apple veriler hakkında bir duyuru yapmadı.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

4 comments on “Apple 200 Milyon Dolar'ı Nasıl Çöpe Attı”

  1. Adamlarda para cok nasil olsa. 200milyon dolar koymaz.

  2. Apple gibi firmalar için 200 milyon dolar büyük para degil ki adamlar 75 milyar doları nasıl degerlendirsek diye düşünüyorlardı.

  3. Vay be ne paralar dönüyor şu sektörde... Cidden yazık. Umarım bizlerden de bir gün facebook, twitter gibi ağlar çıkar da ülke ekonomisi kazanır hiç değilse...

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down