5 kötü iPhone alışkanlığı!

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 08/03/2016
iPhone sahiplerinin zaman içinde kazandığı kötü alışkanlıkları ortadan kaldırmanın vakti geldi! Telefonu güvenlik kodsuz kullanmak Sadece evinizde kullandığınız bir iPad'iniz varsa, onu güvenlik kodu olmadan kullanmanızı anlıyoruz. Ancak beraberinizde her yere götürdüğünüz iPhone'unuzu bir güvenlik koduyla korumayarak tehlikeli bir oyun oynuyorsunuz. Ana eposta hesabınız muhtemelen iPhone'unuzla bağlı olacağından, telefonunuzu ele geçiren kötü niyetli bir kişi, […]

iPhone sahiplerinin zaman içinde kazandığı kötü alışkanlıkları ortadan kaldırmanın vakti geldi!
Telefonu güvenlik kodsuz kullanmak
2016030113082931672
Sadece evinizde kullandığınız bir iPad'iniz varsa, onu güvenlik kodu olmadan kullanmanızı anlıyoruz. Ancak beraberinizde her yere götürdüğünüz iPhone'unuzu bir güvenlik koduyla korumayarak tehlikeli bir oyun oynuyorsunuz. Ana eposta hesabınız muhtemelen iPhone'unuzla bağlı olacağından, telefonunuzu ele geçiren kötü niyetli bir kişi, sosyal medya hesaplarınız dahil olmak üzere birçok hesabınızın parolasını sıfırlayarak onları ele geçirebilir.
Dahası adınıza alışveriş yapabilir, web sunucunuzdaki alanınızı kullanabilir ve PayPal hesabınızı boşaltabilir.
Uygulamaları klasörlerde aramak
Klasörler, uygulamalar arasında dolaşmayı kolaylaştırsa da, bir uygulamayı hızla bulmanız gerektiğinde pek işe yaramıyorlar. Bunun için iPhone'un dahili arama işlevini kullanabilir ve aradığınız uygulamayı çok daha hızlı bulabilirsiniz.

Uygulamaları sürükleyerek öldürmek

Android'in eski sürümlerinin aksine iOS, uygulamaların arka planda sonsuza kadar çalışmasına izin vermiyor. Uygulamaların bazı istisnalar dışında 10 dakikada işlerini bitirmeleri gerekiyor, bunun ardından sistem tarafından dondurularak bellekte depolanıyorlar. Uygulamaları kapatmanız ise onların kaldıkları yerden hızla açılma olasılığını ortadan kaldırıyor. Bu ise bir sonraki açılışta daha yüksek pil tüketimi anlamına geliyor.

Kendinize eposta hatırlatıcıları göndermek

Eposta, kendinize mesaj bırakmanın en hızlı yollarından biri olabilir ancak en iyi organizasyon araçlarından biri olduğunu söylemek zor. Notlarınızı ve hatırlatıcılarınızı bu işler için tasarlanmış bir araçta saklamanız çok daha yerinde olacaktır. iPhone'la gelen Notes, EverNote, Microsoft'un OneNote uygulaması bu alanda yeterince iyiler.
 
Çok fazla uyarıya izin vermek
Telefonunuza her dakika yeni uyarı geliyorsa, herhangi bir şeye odaklanmanız zor olacaktır. Bunun yanında uyarılar, pil ömrünüzü olumsuz etkiliyor olabilir. Mobil veri kullanımı, ekranın sürekli açık kalması, telefonunuzun sıkça titremesi, pilinizin normalden çok daha hızlı tükenmesine yol açacaktır.
Hangi uyarıları alacağınızı Ayarlar > Uyarlar altından seçebilirsiniz. Gelecekte uygulamalar sizden uyarı göstermek için izin istediğinde, tüm bunları hesaba katarak cevap verin.
 
<script>// <![CDATA[
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-70754194-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');
// ]]></script>
 

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

One comment on “5 kötü iPhone alışkanlığı!”

  1. İphonedan vazgeçemiyorum, her yıl yenılenmeyı bıraksın artık.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down