Sosyal Medya Optimize Etmek

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 20/12/2015
Eğer sosyal medya güncellemeleri planlamak musunuz? En iyi günler ve saatler paylaşmak bilmek ister misiniz? Bir sosyal medya takvim oluşturma takipçilerine içeriğin sürekli bir akış sağlamasına yardımcı olur. Bu yazıda size edeceğiz sosyal medya güncellemeleri için etkili bir gönderme programı oluşturmak için nasıl keşfetmek. 1: Günlük Gönderme Zamanı Belirleyin Eğer bir blog zamanlama planı gibi, tutarlı […]

Eğer sosyal medya güncellemeleri planlamak musunuz?
En iyi günler ve saatler paylaşmak bilmek ister misiniz?
Bir sosyal medya takvim oluşturma takipçilerine içeriğin sürekli bir akış sağlamasına yardımcı olur.
Bu yazıda size edeceğiz sosyal medya güncellemeleri için etkili bir gönderme programı oluşturmak için nasıl keşfetmek.
1: Günlük Gönderme Zamanı Belirleyin

Eğer bir blog zamanlama planı gibi, tutarlı sosyal paylaşım aklınızda üst olmanıza yardımcı olabilir. Her platforma göndermek için plan yaparken bir takvim size paylaşım programında boşluklar olduğunda ya da çok fazla bir seferde oluyor zaman görmenize yardımcı olur.
 

2: Günün Doğru Zamanda Paylaşım

Eğer her ağa gönderme olacak hangi gün öğrendiğinizde, her platformda içerik paylaşmak için en iyi zaman bulmak gerekir.
Düzenli içerik paylaşmak için,  her gün  sosyal medya planla deneyin en iyi sonuçlar için bazı esneklik verebilirsiniz. Deneme yanılma kullanın ve kendi hesaplarından paylaşmak için en iyi tarihlerini bulabilirsiniz ve istatistiklerle kontrol edebilirsiniz.

3: Daha Sonra İçeriğinizi Paylaşıver

Bazı insanlar büyük içerik oluşturmak ve daha sonra yayınlandıktan hemen sonra, site trafiği nedeniyle bir ton kullanıcı kaybetmek ve sosyal ağ başına sadece günde bir kez paylaşabilirsiniz.
İşte içeriği silme sosyal medya üzerinde birden çok kez paylaşımı için bir program var:

 • O yayımlandığında yeni içerik hakkını duyurmaktan sosyal mesajlar planlayın.
 • Aynı gün içinde, yine bir kaç saat sonra yazınızı paylaşın. Bir tweet ortalama ömrü 18 dakika, bu yüzden bile aynı gün, tekrar paylaşan görünürlüğünü arttırır.
 • Ertesi gün için birkaç sosyal mesajlar planlayın içeriği hala taze iken paylaşımlar yapmak.
 • Ertesi hafta birkaç sosyal paylaşımlar  etrafında, ilk kez siteye gelen insanlara ulaşmak için paylaşımlar yapmak.
 • Haftada en az bir paylaşım dağılımı, bir sonraki ay boyunca, senin ağlar tümü üzerinde paylaşımlar yapmak.

4: Paylaşımlar Hakkında

Farklı sitelerde taze güncellemelerini tutmak için sosyal paylaşımları karıştırın. Eğer birden fazla içerik paylaştığınızda bu özellikle siteniz için önemlidir.

5: URL Kısaltmalarını Kullanınız

Url kısaltmaları ile sosyal ağlardaki paylaşımlarınız da uzun url kirliğini gidermiş olursunuz. Kısa url linkleri, site geçişleriniz de daha hızlanacaktır. 
ne-social-media-schedule-bitly.
 
 

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

7 comments on “Sosyal Medya Optimize Etmek”

 1. en iyi günler ve saatler hakkında hiç bir bilgim yoktu bunu öğrendiğim iyi oldu, ona göre paylaşımda bulunurum artık, umarım sosyal medya da daha aktif bir yol alabilirim artık

 2. Bilmediğim bir çok konuyu öğrenmiş oldum.Araştırma huyum pek yoktur normalde direk yazar çizerim kafama göre fakat pek etkili olduğunda söyleyemem.Bundan sonra sizin anlatımlarınızı uygulasam hiç fena olmayacak.

 3. Bunu ögrendigim iyi oldu bir webmaster olarak bizim kazancımız sonucta facebook ve türevi olan şeyler bu bilgiler benim gibi tüm webmasterlerin işine yarayacaktır.

 4. 3. ve 4. seçenek hakkında pek bilgim yoktu sayenizde bu konu hakkındada pek fazla bilgiye sahip oldum teşekkür ederim

 5. Gerçektende çok aydalı bir yazı olmuş özellikle içerik paylaşım planlaması ve zamanı etkili.

 6. Sosyal medya optimizasyonu ile ilgili verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Sosyal medya diyip geçmemek lazım optimizasyona ihtiyaç var.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down