Yahoo'ya Bir Yeni Talip Daha!

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 18/04/2016
Yahoo'’da işlerin kötüye gitmesi firmanın satılacağı yönünde pek çok iddianın gündeme gelmesine neden olurken pek çok marka da Yahoo için teklif sunmaya hazırlanıyor. Arama motoru konusunda dünyanın ilkleri arasında yer alan fakat zaman içerisinde değişime ayak uyduramadığı için kullanıcılar tarafından tercih edilmeyen Yahoo özellikle son yıllarda ekonomik açıdan da zorlu bir süreçten geçiyor. Şirketin her […]

Yahoo'’da işlerin kötüye gitmesi firmanın satılacağı yönünde pek çok iddianın gündeme gelmesine neden olurken pek çok marka da Yahoo için teklif sunmaya hazırlanıyor.
yahoo-ya-bir-yeni-talip-daha
Arama motoru konusunda dünyanın ilkleri arasında yer alan fakat zaman içerisinde değişime ayak uyduramadığı için kullanıcılar tarafından tercih edilmeyen Yahoo özellikle son yıllarda ekonomik açıdan da zorlu bir süreçten geçiyor.
Şirketin her ne kadar yeni projeler üreterek hisse senetlerinde ciddi bir artış yaşanması sağlansa da projelerin kağıt üzerinde kalması ve hayata geçirilmemesi tekrar firmanın düşüşe geçmesine neden oldu. Yapılan bu son atak da Yahoo için kurtarıcı olmazken bu durumun yaşanmasının ardından firmanın satılacağı yönünde pek çok iddia ortaya atıldı. Özellikle yabancı basında yer alan bu haberlerin ardından Yahoo satın almak ve bünyesine böyle güçlü bir şirketi katmak isteyen markalar da teklif için sıraya göre.
Konuyla ilgili gelen son bilgi The Daily Mail & General Trust PLC için olurken bu iki markanın Yahoo için teklif sunacağı belirtildi.
Ortak bir teklif sunmak için hazırlık yapan iki firma Yahoo'nun farklı servislerine bünyelerine katarak bir paylaşım yapacak. Yahoo bünyesinde pek çok pek uygulamanın ve servisin bulunması diğer markalar için cazip bir fırsat yaratırken özellikle medya ve haber birimleri Daily Mail tarafından kullanılacak.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down