WhatsApp'ta Kotanız Çabuk Mu Doluyor? İşte Çözümü!

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 12/03/2016
Whatsapp üzerinden özellikle video ve fotoğraf gönderimi halinde internet kotası çabuk dolduğu için tüm kullanıcılar için ortak sorunlardan birisi de Whatsapp ve kota. WhatsApp üzerinden kolay bir şekilde iletişim kurabilmesi pek çok işlemin program aracılığı ile yapılmasını sağlarken, bu konuda özellikle mobil internet bağlantısında kotası bulunan kişilere sıkıntı yaratabiliyor. Mobil hatlar üzerinden sınırsız bir internetin […]


Whatsapp üzerinden özellikle video ve fotoğraf gönderimi halinde internet kotası çabuk dolduğu için tüm kullanıcılar için ortak sorunlardan birisi de Whatsapp ve kota.
image
WhatsApp üzerinden kolay bir şekilde iletişim kurabilmesi pek çok işlemin program aracılığı ile yapılmasını sağlarken, bu konuda özellikle mobil internet bağlantısında kotası bulunan kişilere sıkıntı yaratabiliyor. Mobil hatlar üzerinden sınırsız bir internetin mümkün olmaması ve kota sonrasında pahalı bir şekilde bağlantı sağlanabilmesi, bu konuda bazı tedbirlerin de alınmasını zorunlu kılıyor.
Farklı özellikleri ile video ve ses gönderiminde daha fazla kota tüketmeye başlayan Whatsapp, PDF gibi farklı dosya formatlarını da desteklediğinden dolayı pek çok farklı veri aktarımında kullanılarak, iş çözümü yaratıyor.
Otomatik İndirmeyin!
Whatsapp üzerinden kota kontörlü yapmak isteyen kişilerin bu konuda kesinlikle es geçmemesi gereken bir özellik otomatik indirme. Özellikle mobil veri üzerinden Whatsapp üzerinden gönderilen tüm verilerin otomatik bir şekilde indirilmesi kullanıcıların farkında olmadan dahi yüksek boyutlardaki verilerin transfer edilmesine neden olurken, kotanın da çabuk tüketilmesine neden oluyor.
Özellikle gruplara dâhil olan ve grup konuşmaları yapan kişiler için otomatik indirme seçeneğinin devre dışı bırakılması hayat kurtarıcı olabiliyor. İlgili seçenek ile birlikte kişilerin nelerin indirileceğine karar vermesi gerekiyor. Böylece kişiler sadece ihtiyaçları olan belgeleri indirerek kotanın da verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayabiliyor.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down