WhatsApp o telefonların desteğini sonlandırıyor

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 28/10/2019
  WhatsApp'ın önümüzdeki yıldan itibaren Windows Phone ve iOS 8 kullanan cep telefonlarına destek vermeyi bırakacağı iddia edildi.       Eski nesil işletim sistemleri zamanla uygulama geliştiricilerin desteğini kesmesiyle kullanım ömürlerini tamamlıyorlar. Bunlardan biri de WhatsApp tarafından hayata geçiriliyor. WhatsApp ile ilgili haberler yayınlayan WABetaInfo isimli platforma göre uygulama bazı eski nesil işletim sistemlerine […]

 

WhatsApp'ın önümüzdeki yıldan itibaren Windows Phone ve iOS 8 kullanan cep telefonlarına destek vermeyi bırakacağı iddia edildi.

 
 
 
WhatsApp o telefonların desteğini sonlandırıyor
Eski nesil işletim sistemleri zamanla uygulama geliştiricilerin desteğini kesmesiyle kullanım ömürlerini tamamlıyorlar. Bunlardan biri de WhatsApp tarafından hayata geçiriliyor. WhatsApp ile ilgili haberler yayınlayan WABetaInfo isimli platforma göre uygulama bazı eski nesil işletim sistemlerine destek vermeyi bırakıyor.

WhatsApp o telefonların desteğini sonlandırıyor

İddiaya göre WhatsApp 1 Ocak 2020 itibariyle Microsoft tarafından geliştirilen ve artık kendi kaderine terk edilen Windows Phone işletim sistemi desteğini sonlandırıyor. Aktif olarak kullanılmayan işletim sistemi bu desteğin sonlanmasıyla beraber tarihe karışacak.
WhatsApp ile ilgili bir diğer iddia ise iOS 8 işletim sistemi için. Buna göre 1 Şubat 2020 itirabiyle WhatsApp iOS 8 desteğini de sonlandırıyor. Oldukça eski nesil bir işletim sistemi olan iOS 8 (şu an en güncel iOS sürümü 13) bu karardan sonra WhatsApp kullanımında sorun yaşayacak.
Hem Windows Phone hem iOS 8 kullanıcıları bu tarihlerden sonra da WhatsApp kullanmaya devam edecekler. Ancak hesaplarını yeniden doğrulama yapmak istediklerinde bu mümkün olmayacak.

 

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down