WhatsApp mesajlarına GIF desteği geliyor

 

Kullanıcılardan gelen geri bildirimleri hızlı biçimde hayata geçiren WhatsApp, sosyal medya sayesinde son yıllarda tekrar popüler hale gelen GIF dosyalarının paylaşımını desteklemeye başlayacak. Uygulamanın yakında hazır hale gelecek güncellemesiyle birlikte iOS ve Android telefonlar ile masaüstü uygulamalarında GIF dosyaları paylaşılıp görüntülenebilecek.

WhatsApp gif

Peş peşe gelen sesli arama, web arayüzü, doküman paylaşımı  ve son olarak Mac ve Windows için masaüstü uygulamalarıylaWhatsApp gümbür gümbür ilerliyor. Merakla beklenen görüntülü arama özelliğinin ise testlerinin yapıldığını biliyoruz. BaştaFacebook ve Twitter olmak üzere, sosyal medyada kullanımı giderek yükselen GIF dosya paylaşımı için WhatsApp da açığını kapatıyor.

WhatsApp’ın 2.16.7.1 yapım numaralı iOS beta sürümünde GIF desteğinin yer aldığı ortaya çıktı. Çok yakında devreye alınacak bu güncellemeyle birlikte iOS kullanıcıları WhatsApp mesajlarına GIF dosyaları ekleyebilecek. Şirketin Android için de güncellemeyi eşzamanlı yayına alması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonEğitim İçin Tıkla!