WhatsApp “Durumuna” Reklam Alacak!

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 05/11/2018
Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, merakla beklenen reklam gelişmesini doğruladı. Uygulama, aldığı reklamları yakın bir tarihte “Durum” bölümünde yayınlayacak…                           Anlık mesajlaşma uygulamalarının en çok tercih edileni olan WhatsApp, uzun zamandır sinyallerini verdiği reklam alma ihtimalini onayladı. WhatsApp kurucu ortağı Brian Acton, Mark Zuckerberg’in […]
Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, merakla beklenen reklam gelişmesini doğruladı. Uygulama, aldığı reklamları yakın bir tarihte “Durum” bölümünde yayınlayacak…

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Anlık mesajlaşma uygulamalarının en çok tercih edileni olan WhatsApp, uzun zamandır sinyallerini verdiği reklam alma ihtimalini onayladı. WhatsApp kurucu ortağı Brian Acton, Mark Zuckerberg’in WhatsApp’ı satın aldıktan sonra amacının WhatsApp’a reklam yerleştirmek olduğunu belirtmişti. Acton’ın haklılığı, WhatsApp yetkilileri tarafından yapılan açıklama ile kanıtlanmış oldu. Uzun yıllardır ücretsiz ve reklamsız kullanılan WhatsApp, ücretsiz olarak hizmet vermeye devam edecek; ancak bu kez platform içerisinde reklamlar da yer alacak.
24 Saatlik Reklam Yayını
WhatsApp Genel Müdür Yardımcısı Chris Daniels, Outlook India dergisine yaptığı açıklamada, reklamların WhatsApp’taki “Durum”kısmına yerleştirileceğini söyledi. Bunun şirket için birincil para kazanma yolu olacağını belirten Daniels, aynı zamanda işletmelerin WhatsApp’taki kişilere ulaşması için bir fırsat olacağının da altını çizdi.
Kullanıcıların metin, fotoğraf, video ve GIF paylaşabildikleri WhatsApp’ın durum bölümüne gelecek reklamlar, Instagram Hikayeler‘de olduğu gibi diğer kullanıcılar tarafından 24 saat boyunca görülebilecek. Bu alandaki reklamların karşımıza çıkan sponsorlu içerikler gibi olacağını söylemek mümkün.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down