Uçak Modu Açılırsa WhatsApp'ta Ne Olur?

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 20/05/2016
Uçak Modu Açılırsa WhatsApp'ta Ne Olur? Akıllı telefonlarda yer alan uçak modunun açılması ile birlikte WhatsApp kullanıcıların okuduğu mesajların okundu olarak işaretlenmediği belirtildi. Akıllı telefonlarda pek çok kişinin kullanmadığı fakat pek çok konuda kolaylık sağlayan uçak modu ile kişilerin özellikle WhatsApp üzerinde okuduğu mesajların karşı tarafa okundu olarak gösterilmediği ortaya çıktı. Okuduğu mesajların karşı taraf […]

Uçak Modu Açılırsa WhatsApp'ta Ne Olur?

Akıllı telefonlarda yer alan uçak modunun açılması ile birlikte WhatsApp kullanıcıların okuduğu mesajların okundu olarak işaretlenmediği belirtildi.


Uçak Modu Açılırsa WhatsApp'ta Ne Olur?Akıllı telefonlarda pek çok kişinin kullanmadığı fakat pek çok konuda kolaylık sağlayan uçak modu ile kişilerin özellikle WhatsApp üzerinde okuduğu mesajların karşı tarafa okundu olarak gösterilmediği ortaya çıktı. Okuduğu mesajların karşı taraf tarafından okunup okunmadığını öğrenilmesini istemeyen kişilerin bu konuda uçak modunu açarak mesajları okuması yeterli olabilecek.
Uçak modu açıldığından mesaj gönderen kişinin bu konudan haberi olmaması pek çok kişi için son zamanlarda en çok tercih edilen yöntemlerden birisi olurken özellikle kritik durumlarda bu yöntem kullanılabilir.
Ağ Sorunlarını Çözüyor
Uçak modu ile ilgili yapılan son açıklamalarda aynı zamanda cihazlardaki pek çok sorunun da uçak modunun açılıp kapatılması ile birlikte giderilebildiği belirtilirken ağ sorunları yaşayan kullanıcıların çözüm olarak uçak modunu açıp kapatması istendi. Uçak modunun açılmasıyla birlikte cihazlardaki pek çok işlem pasif duruma geçirilirken herhangi bir şekilde aramanın gelmesi ya da internet üzerinden bir bağlantının sağlanması mümkün olmuyor. Bu bakımdan ağ kapatıldığı için yeniden başlatılan ağda, mevcut sorunlar da giderilmiş olabiliyor.
Çocuklara Telefon Verirken Dikkat!
Uçak modu ile ilgili diğer bir avantaj çocuklara verilen telefonlar üzerinden herhangi bir istenmeyen işlemin yapılmaması. Özellikle sadece oyun oynamak isteyen çocuklara telefonun verilmesi sırasında uçak modunun açılması oyun içi alışverişlerinin yapılmasını da engellediği gibi çocukların internet üzerinden kötü sitelere girmesini de önlüyor. Kullanıcıların pek çok konuda avantaj sağlayan uçak modunu kullanması cihazların güvenliğini sağladığı gibi ve istenmeyen durumların yaşanmasını da önlemektedir.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down