Twitter'da Büyük Değişiklik

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 07/02/2016
Twitter’da büyük değişiklik! Twitter kullanıcılarını şoka sokan bu değişikliğin Twitter kullanıcı sayısını değiştirip değiştirmeyeceğini zaman gösterecek. Twitter’da Büyük Değişiklik! BuzzFeed haber sitesinin yayınladığı ve Twitter’ın Facebook stiline benzer yeni bir algoritmik zaman akışına geçeceğine dair haberlerden sonra büyük bir şamata koptu. Twitter CEO’su Jack Dorsey, bu sabah attığı bir dizi tweet ile kullanıcıları sakinleştirmeye çalışsa […]

Twitter’da büyük değişiklik! Twitter kullanıcılarını şoka sokan bu değişikliğin Twitter kullanıcı sayısını değiştirip değiştirmeyeceğini zaman gösterecek.
Twitter’da Büyük Değişiklik!
BuzzFeed haber sitesinin yayınladığı ve Twitter’ın Facebook stiline benzer yeni bir algoritmik zaman akışına geçeceğine dair haberlerden sonra büyük bir şamata koptu.
image
Twitter CEO’su Jack Dorsey, bu sabah attığı bir dizi tweet ile kullanıcıları sakinleştirmeye çalışsa da haberin içeriğini inkar etmedi. Takipçi sayısı fazla pek çok kullanıcı Twitter kullanmayı bırakacakları tehdidini dile getirirken değişikliklerin bu hafta gerçekleşebileceğine dair haberler gelmeye devam ediyor.
Zaman Akışının Çalışma Şekli
Yeni zaman akışında tweetler zaman akışına göre sıralanmayacak. Twitter’ın bir yıl önce uygulamaya soktuğu “siz uzaktayken” özelliğinin geliştirilmiş halinin yeni zaman akışı olacağı düşünülebilir. Twitter’a tüm gün boyunca giriş yapmadığınızı düşünelim. Uygulamayı açtığınızda günün önemli başlıklarını görebileceksiniz. Gün içinde birkaç kez giriş yaptığınızda “siz uzaktayken” özelliğindeki gibi kronolojik tweetlerin arasına girdiğini göreceksiniz. Sayfayı yenilediğinizde ise yine kronolojik zaman akışı geri gelecek.
The Verge sitesinin birkaç aydır uygulamanın yeni halini kullanan iki kişiyle ilgili yaptığı görüşme, kişilerin Twtter’ın bu halinden memnun olmadıklarını ortaya koymuş durumda.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down