Türkiye'de Teknoloji Bankası kurulacak!

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 30/11/2018
Türkiye ve Birleşmiş Milletler Arasında yapılan anlaşma sonucunda, Teknoloji Bankası Kurulmasına yönelik yasa tasarısı kabul görüldü. Türkiye ve Birleşmiş Milletler Arasında En Az Gelişmiş Ülkeler İçin Teknoloji Bankası Kurulmasına Yönelik Anlaşmanın Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi kabul edildi. Çevre Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi'nin yasalaşmasının ardından Teknoloji Bankası Kurulmasına yönelik yasa tasarısı da kabul görüldü. Teklif, yapılan görüşmeler sonucunda […]

Türkiye ve Birleşmiş Milletler Arasında yapılan anlaşma sonucunda, Teknoloji Bankası Kurulmasına yönelik yasa tasarısı kabul görüldü.

Türkiye ve Birleşmiş Milletler Arasında En Az Gelişmiş Ülkeler İçin Teknoloji Bankası Kurulmasına Yönelik Anlaşmanın Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi kabul edildi. Çevre Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi'nin yasalaşmasının ardından Teknoloji Bankası Kurulmasına yönelik yasa tasarısı da kabul görüldü.
Teklif, yapılan görüşmeler sonucunda kabul edilerek yasalaştı.Birleşmiş Milletler kararıyla belirtildiği üzere Teknoloji Bankası Gebze'de kurulacak.
Teknoloji Bankası'nın ev sahibi ülkede tüzel kişiliğe sahip olacak. Kuruluş; anlaşma yapma, taşınmazları ve taşınabilirleri uygun biçimde elde etme ve elden çıkarma hakkına sahip olacak ve  her türlü yasal süreçten muaf tutulacak.

Türkiye'de Teknoloji Bankası kurulacak!

Teknoloji Bankası'nın mülkiyeti ve varlıkları, her türlü kısıtlama, düzenleme, denetim ve moratoryumdan muaf tutulacak. Hükümet, Teknoloji Bankası'nın resmi kullanımı için ihtiyaç duyduğu motorlu taşıtlara vergisiz yakıt tahsisatı sağlayacak. Teknoloji Bankası varlıkları, malları, geliri, faaliyetleri ve işlemleri doğrudan ve dolaylı vergilerden muaf tutulacak
Teknoloji Bankası Genel Müdürü diplomatik temsilcilere verilen ayrıcalık, bağışıklık ve kolaylıklardan yararlanabilecek.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down