Nokia mobil bölümünü satın aldıktan sonra beklentileri daha da yukarıya çıkartan Microsoft, Lumia 950 ve Lumia 950 XL modelleriyle karşımızda.Uzun bir süredir gündemde olan ve 2017 yılının ikinci çeyreğinde satışa sunulacağı konuşulan Microsoft Surface Phone hakkında devlete ait ağızlardan da ilk bilgiler...
Surface Phone hakkında konuşan Windows’un kurumsal başkan yardımcısı Kevin Gallo, üst seviye özelliklere sahip yeni Windows Phone modelinin inovasyon tarafında da iddialı olacağını belirtti.
Şu asıl değin bütçe dostu telefonlarla satışlarını arttırmayı hedeflediklerini söyleyen Gallo, bu yöntemin beklenenin tersine şirkete gelir sağlamadığını ve önümüzdeki dönemde kurumsal müşterilere karşın zeki telefonlar üretileceğini açıkladı.
Surface Phone Özellikleri...
Surface Phone özellikleri konusunda ise hemen şimdi elle tutulur bir veri yer almıyor. Fakat ortaya çıkan bilgilere kadar 3 öbür sürümle karşımıza çıkacak olan Surface Phone, Snapdragon 830 işlemciden gücünü alacak.
Kamera tarafında oldukça dişli özelliklere sahip olması beklenilen Surface Phone modelinin 256 GB UFS 3.0 depolama ve 8 GB RAM ile geleceği konuşuluyor.