Sosyal medya, Türkiye’nin ikinci haber kaynağı oldu!

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 05/12/2016
Türkiye haberleri sosyal medyadan takip ediyor. Peki, haber için en çok hangi sosyal medya kullanılıyor? Teknoloji   Sosyal medya, Türkiye’nin ikinci haber kaynağı oldu! Türkiye’de internet kullanıcılarının yüzde 73’ü sosyal medyayı bir haber kaynağı olarak görüyor ve kullanıyor. Haber kaynağı olarak kullanılan platformlar arasında, sırasıyla sosyal paylaşım siteleri, Facebook, YouTube, Twitter, Whatsapp ve Instagram yer aldı. Türkiye’nin […]

Türkiye haberleri sosyal medyadan takip ediyor. Peki, haber için en çok hangi sosyal medya kullanılıyor?


Türkiye’de internet kullanıcılarının yüzde 73’ü sosyal medyayı bir haber kaynağı olarak görüyor ve kullanıyor. Haber kaynağı olarak kullanılan platformlar arasında, sırasıyla sosyal paylaşım siteleri, Facebook, YouTube, Twitter, Whatsapp ve Instagram yer aldı.

Türkiye’nin sosyal medya karnesi

Türkiye haberlere ulaşmak için akıllı telefonları kullanıyor. Haberlere ulaşma oranında masaüstü ve dizüstü bilgisayarları geride bırakan akıllı telefonlar bir numaralı habere ulaşma kaynağı oldu.
Türkiye’de online mecra kullanıcılarının yüzde 40’ı okudukları haberlere güvenirken bu oran gazetecileri güven oranını geride bıraktı. Medya takibinin öncü kuruluşu Ajans Press Türkiye’nin sosyal medya karnesini çıkardı.
Ajans Press’in bütün bir yılı kapsayan incelemesinde, ulusal ve yerel yayınlarda en çok konuşulan sosyal medya uygulamaları şu şekilde oldu;
Uygulamalar / Haber Adetleri
Facebook / 10363
Twitter / 9954
YouTube / 8390
WhatsApp / 4850
Instagram / 2624

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down