Sony Xperia X Performance için Ön Kayıt Almaya Başladı!

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 05/03/2016
Sony Xperia X Performance modeli dünya genelinde satışa sunulmayacağı iddiaları telefonun Türkiye'de de satılıp satılmayacağını merak ettirdi. Sony’nin Mobil Dünya Kongresi’nde açıkladığı amiral gemisi akıllı telefon Xperia X Perfromance’ın İngiltere’de satılmayacak olması, telefonun dünya genelinde yaygın şekilde satışa sunulmayacağı yönünde iddiaları beraberinde getirdi. Neyse ki Sony Mobil Türkiye, kullanıcılardan büyük beğeni toplayan tepe model için […]


Sony Xperia X Performance modeli dünya genelinde satışa sunulmayacağı iddiaları telefonun Türkiye'de de satılıp satılmayacağını merak ettirdi.
image
Sony’nin Mobil Dünya Kongresi’nde açıkladığı amiral gemisi akıllı telefon Xperia X Perfromance’ın İngiltere’de satılmayacak olması, telefonun dünya genelinde yaygın şekilde satışa sunulmayacağı yönünde iddiaları beraberinde getirdi. Neyse ki Sony Mobil Türkiye, kullanıcılardan büyük beğeni toplayan tepe model için ön kayıt almaya başladı.
Sony Mobile Türkiye ürün sayfasına göz attığımızda Xperia X Performance ve Xperia XA modellerinin listelendiğini görüyoruz. Orta segmentin iddialı telefonların Xperia X ise şimdilik listelenen cihazlar arasında yer almıyor.
Xperia X Performance’ın Türkiye fiyatı ve çıkış tarihi şimdilik bilinmiyor, fakat telefonun Avrupa fiyatı nu noktada bize referans olabilir. Sony’ye en yakın kaynaklardan biri olan Xperia Blog sitesine göre Xperia X Performance Avrupa’da 699€’dan (Bugünkü kur ile 2.220 lira) satışa sunulacak. Bu durumda telefonun Türkiye fiyatının 2.400/2.500 lira bandında olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.
Xperia XA ve Xperia X modelleri ise halihazırda 299€ ve 599€’dan bir süredir ön sipariş alıyor.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down