Snapchat tarihinde bir ilk yaşandı

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 09/08/2018
Gençlerin gözdesi Snapchat son üç ayda üç milyon günlük aktif kullanıcı kaybetti. Snapchat sosyal ağlar arasındaki savaşta, özellikle Instagram’dan aldığı darbeler nedeniyle gitgide kan kaybediyor.  Yeni açıklanan 2018 ikinci çeyrek rakamlarına göre, platformun günlük aktif takipçi sayısı son üç ayda 191 milyondan 188 milyona geriledi. Söz konusu takipçi kaybı, Snapchat tarihinde bir ilk çünkü sosyal ağ şimdiye kadar […]

Gençlerin gözdesi Snapchat son üç ayda üç milyon günlük aktif kullanıcı kaybetti.

Snapchat sosyal ağlar arasındaki savaşta, özellikle Instagram’dan aldığı darbeler nedeniyle gitgide kan kaybediyor.  Yeni açıklanan 2018 ikinci çeyrek rakamlarına göre, platformun günlük aktif takipçi sayısı son üç ayda 191 milyondan 188 milyona geriledi.
Söz konusu takipçi kaybı, Snapchat tarihinde bir ilk çünkü sosyal ağ şimdiye kadar hiç takipçi kaybetmemişti. Bu kaybı sadece zorlu rakiplerin varlığıyla açıklamak yeterli olmaz. Snap’in aldığı kimi kararlar da bu sonuçta etken. Örneğin, platformun sene başında hayata geçirdiği güncelleme kullanıcılar tarafından pek sevilmemiş, hatta iptal edilmesi için imza kampanyası başlatılmıştı.
İkinci çeyrek sonuçlarındaki diğer rakamlara bakılırsa; Snapchat’in (son üç aydaki düşüşe rağmen) bir yılda takipçi sayısı yüzde 8 arttı ve geliri yıllık yüzde 44 artışla 262 milyon dolar oldu.
Prens’ten 250 milyon dolarlık yatırım
İkinci çeyrek karnesinin paylaşılmasının yanı sıra, Snap tarafında bir de yatırım gelişmesi yaşandı. Sadece bu çeyrekte 353 milyon dolar değer kaybına uğrayan ve nakit sıkıntısı çeken Snapchat, Suudi kraliyet ailesine mensup Prens Al-Waleed Talal’dan yüzde 2,3 hisse karşılığı 250 milyon dolarlık yatırım aldı.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down