Genellikle doğru sızıntıları ile popüler olan akıllı telefon sızıntı kaynağı Evan Blass (@evleaks), yine Twitter aracılığıyla bir bilgi paylaştı. Evan Blass, Samsung’un sıradaki phablet akıllı telefonu Galaxy Note 7’nin logosunu paylaştı.Daha önce gelen bilgilere göre, Samsung, her zaman amiral gemisi modellerinden sonra tanıtılan phablet Note serisinin bir numara geride olması tüketicilerin telefonun özellik olarak daha geride olduğunu düşünmesine neden olabileceğinden endişe ediyor. Bu yüzden de seri numarasını Galaxy S serisi ile aynı yapmak istiyor.
Galaxy Note 7’nin Ağustos ayında tanıtılacağına kesin gözüyle bakılıyor. Hatta sızan bir görüntüye göre Samsung, Galaxy Note 7’yi 2 Ağustos tarihinde tanıtabilir.
1466976597_samsung-galaxy-note-7.png
Logo az Photoshop bilgisi olan herkes tarafından kolayca sahte olup olmadığı anlaşılabilir ancak, Evan Blass geçmişte hep doğru bilgiler vermesi ile biliniyor.
ET News’e göre Galaxy Note 7 çift tarafı kavisli ekrana sahip olacak ve telefonun ayrıca düz bir modeli üretilmeyecek. Suya ve toza dayanıklılık da yeni Galaxy Note modeli ile gelmesi beklenen özellikler arasında yer alıyor.
Gelen bilgilere göre Samsung Galaxy Note 7 hangi özelliklere sahip olacak?
Galaxy Note 6 (veya Note 7), 1440p çözünürlüğe sahip 5.8 inç Super AMOLED ekran, 6GB RAM ile Snapdragon 823 yonga seti, 12MP arka kamera ve 64GB veya 128GB genişletilebilir dahili depolama özellikleri ile gelecek. Ayrıca telefonda, 4000 mAh batarya bulunacak telefon USB Type-C portu mevcut olacak. Doğal olarak, yeni Note modeli Galaxy S7 modelinde olduğu gibi su ve toza karşı dayanıklı IP68 sertifikasına sahip olacak.