Samsung elektrikli araç üretmek için ilk girişimini yaptı

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 25/07/2016
Teknoloji devi Samsung elektrikli araç üretmek için kolları sıvadı. Teknoloji   Güncel    Samsung elektrikli araç üretmek için ilk girişimini yaptı 23/07/2016 19:00 Birçok alanda etkin olan teknoloji devi Samsung, Apple ve Google gibi elektrikli araç üretmek için çalışmalar yapan rakipleri karşısında boş durmadı ve Çin merkezli araba üreticisi BYD'yi 450 milyon dolar karşılığında satın aldı. Bildiğiniz […]

Teknoloji devi Samsung elektrikli araç üretmek için kolları sıvadı.

Birçok alanda etkin olan teknoloji devi Samsung, Apple ve Google gibi elektrikli araç üretmek için çalışmalar yapan rakipleri karşısında boş durmadı ve Çin merkezli araba üreticisi BYD'yi 450 milyon dolar karşılığında satın aldı.
Bildiğiniz gibi elektrikli araçlar bir hayli artmaya başladı.Çevre dostu ve daha az masrafa sahip olan bu araçların 2-3 yıla tamamen yaygınlaşması bekleniyor.Apple, Tesla, Google derken Samsung da konuyla ilgili adım atarak hibrit araçlarla ilgili başarısını kanıtlayan Çin'li BYD'yi satın almış bulunuyor.
BYD bu pazarda kuvvetli bir isim.Samsung'ta zaten elektrikli araçlar için bazı parçaları üretiyordu.Bu anlamda şirketin Samsung bünyesine katılması ilerleyen zamanlarda Apple, Tesla, Google ve Samsung rekabetini fazlasıyla görebileceğimiz anlamına geliyor.
Bakalım teknoloji devlerinin tam anlamıyla pazara girmesi neleri değiştirecek.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down