Samsung 4.5 G Uyumlu Telefonlarını Açıkladı

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 26/02/2016
Ülkemiz akıllı telefon pazarında en çok satan firmaların başında olan Samsung 4.5 G uyumlu telefonlarını açıkladı. Bakalım hangi Samsung modelleri 4.5 G desteğine sahip? 3G'ye göre hızın daha da yükseleceği ve ülkemizde teorik olarak 375 Mbps seviyelerine kadar çıkabileceği 4.5 G, teknolojideki gelişim sürecini ve deneyimi daha da hızlandıracak. Peki hangi Samsung telefon kullanıcıları, 4.5 […]

Ülkemiz akıllı telefon pazarında en çok satan firmaların başında olan Samsung 4.5 G uyumlu telefonlarını açıkladı. Bakalım hangi Samsung modelleri 4.5 G desteğine sahip?image
3G'ye göre hızın daha da yükseleceği ve ülkemizde teorik olarak 375 Mbps seviyelerine kadar çıkabileceği 4.5 G, teknolojideki gelişim sürecini ve deneyimi daha da hızlandıracak.
Peki hangi Samsung telefon kullanıcıları, 4.5 G kullanabilecek? İşte Samsung'un açıkladığı, 4.5 G uyumlu telefonlar listesi.
image
4.5 G uyumlu Samsung akıllı telefon listesi
Galaxy S7
Galaxy S7 Edge
Galaxy A7 2016
Galaxy A5 2016
Galaxy A3 2016
Galaxy J1 2016
Galaxy Note 5
Galaxy J7
Galaxy J5
Galaxy J2
Galaxy S6
Galaxy S6 Edge
Galaxy S6 Edge Plus
Galaxy Note 4
Galaxy A8
Galaxy A5
Galaxy A7
Galaxy E7
Galaxy J1
Galaxy Grand Prime
Galaxy Note Edge
Galaxy Alpha
Galaxy S5
Galaxy Grand Max
Galaxy Grand 2 LTE
Galaxy S4 Active
Ülkemizde yoğun adetlerde satılan Galaxy Note 3, Galaxy S4, Galaxy S4 mini, Galaxy S3 ve S3 mini gibi modeller 4.5 G desteklemiyor.
Samsung'a göre 4.5 G bizlere neler kazandıracak?
Nesnelerin interneti süreci hızlanacak
Samsung Forum 2016 ve Barcelona'daki Unpacked etkinliklerinde Samsung'un vurgu yaptığı 360 derece kameralar, VR gözlükler ve IoT teknolojileri, 4.5 G ile beraber ülkemizde daha fazla yaygınlaşacak.
Nesnelerin İnterneti (IoT) sayesinde, gün içinde kullanılan çamaşır-bulaşık makinesi, fırın ya da tost makinesi gibi cihazlarla bağlantı kurup belirli komutları verebilme imkanı tanıyacak.
Kablolu ya da uydu TV kutularının da internet bağlantısı sayesinde uzaktan kontrolü mümkün hale gelecek. Çok yakında pek çok son teknoloji ürünü, internet aracılığıyla iletişim kurma yetisine kavuşacak. Sürücüler, sabah sıcak yataklarından kalkmadan arabalarının buzunu çözebilecek; buzdolabı size sütün bittiğini haber verecek; bahçe sulama sistemi çiçeklerinizin sulama zamanının geldiğini ev sahibine vaktinde bildirecek. Tüm bunlar, 4.5G’nin sunduğu hızlı internet bağlantısıyla yakın zamanda hayatımıza girmesi muhtemel teknolojiler olarak dikkat çekiyor.
İş hayatı kolaylaşacak
4.5G’nin gelişiyle birlikte çalışanların yoğun verinin bulunduğu şirket yazılımına güvenli bir bağlantı üzerinden erişebilmelerinin yanı sıra çok büyük veri dosyalarını indirmek ya da yüklemek oldukça hızlanacak. Bu hızlı ve güvenli bağlantı imkanı, sadece masa başında değil, ofis dışında çalışanların hayatını da ciddi bir biçimde kolaylaştıracak.
Büyük dosya transferi, gerçek zamanlı veri paylaşımı, video konferans ve telekonferansta hızlı ve kaliteli iletişim, verilere uzaktan erişim, gelişmiş multimedya entegrasyonunun yanı sıra müşteri hizmetlerinin çok daha hızlı ve etkin bir yapıya kavuşmasını sağlayacak olan 4.5G teknolojisi; maliyet düşüşü, zaman tasarrufu ve kaynakların verimli kullanımı sayesinde işletmelerin verimliliğini önemli oranda arttırma potansiyeli barındırıyor.
Daha hızlı ve etkin eğlence
4.5G ile sadece işimize değil, eğlenceye erişimimiz de çok daha etkin bir hale gelecek. İster müzik dinleyin ister çok oyunculu bir bilgisayar oyununun içinde yer alın, 4.5G ile bulutta depolanan oyunlara ya da doğrudan sunuculara sorunsuz erişim sağlayarak mobil deneyimi kusursuz hale getirecek.
Bununla birlikte hızlı internet bağlantısı sayesinde akıllı telefonlar üzerinden yüzyüze video görüşmeleri de yaygınlaşacak.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down