Şampiyonlar Ligi Finalinde Gol Çizgisi Teknolojisi Kullanılacağı Açıklandı

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 06/03/2016
Teknoloji artık futbola giriş yaptı diyebiliriz. Şimdi de Gol Çizgisi teknolojisi ile topun çizgiyi geçip geçmediğini öğrenicez. Şampiyonlar Ligi Finalinde Gol Çizgisi teknolojisi kullanılacağı açıklandı Daha önceden deneme aşaması olarak 2014'te Brezilya'da düzenlenen Dünya Kupası'nda kullanılan teknoloji, bu yıl hem Şampiyonlar Ligi hem de Avrupa Ligi finalinde de kullanılacak. Aslında bu durum, UEFA'nın gol çizgisi […]

Teknoloji artık futbola giriş yaptı diyebiliriz. Şimdi de Gol Çizgisi teknolojisi ile topun çizgiyi geçip geçmediğini öğrenicez.
image
Şampiyonlar Ligi Finalinde Gol Çizgisi teknolojisi kullanılacağı açıklandı
Daha önceden deneme aşaması olarak 2014'te Brezilya'da düzenlenen Dünya Kupası'nda kullanılan teknoloji, bu yıl hem Şampiyonlar Ligi hem de Avrupa Ligi finalinde de kullanılacak.

Aslında bu durum, UEFA'nın gol çizgisi teknolojisine ne denli güvendiğini de göstermekte. Gerçi gol çizgisi sistemini sunduğu özellik bağlamında ele aldığıımzda, gerçekten de başarılı bir sistem olduğunu söyleyebiliriz. Eğer tenis maçlarını takip ediyorsanız, gol çizgisi teknolojisine benzer bir sisteme o maçlardan alışık olabilirsiniz.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down