Safari kilitleniyorsa işte çözüm!

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 28/01/2016
Apple'ın web tarayıcısı Safari'de yaşanan yeni sorun ve çözümü, haberimizde... Safari kilitleniyorsa işte çözüm! Apple'ın web tarayıcısı Safari'nin adres çubuğu, internette paylaşılan yeni şikayetlere göre uygulamanın kilitlenmesine neden olabiliyor. Safari'nin mobil ve masaüstü sürümünde arama önerileri işlevinde olan bir sorun, adres yazarken tarayıcının kilitlenmesine yol açabiliyor. Arama önerileri işlevi, bir web adresi yazarken Apple sunucularına […]

Apple'ın web tarayıcısı Safari'de yaşanan yeni sorun ve çözümü, haberimizde...
Safari kilitleniyorsa işte çözüm!
Apple'ın web tarayıcısı Safari'nin adres çubuğu, internette paylaşılan yeni şikayetlere göre uygulamanın kilitlenmesine neden olabiliyor. Safari'nin mobil ve masaüstü sürümünde arama önerileri işlevinde olan bir sorun, adres yazarken tarayıcının kilitlenmesine yol açabiliyor.
Arama önerileri işlevi, bir web adresi yazarken Apple sunucularına bağlanıp, yazdıklarınızın otomatik olarak tamamlanmasına yardımcı oluyor. İşlev, web sitelerini daha çabuk açmanızı amaçlasa da bir sorun yüzünden Safari kilitlenip kapanıyor.
Apple'dan henüz resmi bir çözüm gelmiş değil, ancak bu gerçekleşene kadar arama önerilerini kapatabilirsiniz. iPhone veya iPad'inizde Ayarlar'ı açın ve "Safari önerileri" işlevini devre dışı bırakın. Özel gezinti modunu kullandığınızda da bu sorunu yaşamayacaksınız.
Ne kadar yaygın olduğu tam olarak bilinmeyen sorunun iOS 9.2, iOS 9.2.1 ve iOS 9.3 beta'da bulunduğu anlaşılıyor. Buradan sorunun son güncellemelerle gelen yeni bir sorun olmadığını anlamak mümkün.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down