Pop-up nedir?

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 23/10/2017
İnternet'in hızla gelişmesiyle birlikte artık neredeyse internetsiz ev bulabilmek mümkün olamamaktadır. İnternet'in bu kadar hızlı gelişmesiyle internet teknolojileri ve websiteleride hızla gelişmektedir. Eskiden az miktarda olan websiteleri, teknoloji'nin gelişmesiyle birlikte aynı hızda artmaktadır. Websiteleri'nin çok büyük bir kısmı internet mecrasından gelir etme amacıyla bulundukları için ve reklam pastasından pay kapabilmek, daha çok para kazanabilmek adına her zaman yeni reklam tekniklerini […]

İnternet'in hızla gelişmesiyle birlikte artık neredeyse internetsiz ev bulabilmek mümkün olamamaktadır. İnternet'in bu kadar hızlı gelişmesiyle internet teknolojileri ve websiteleride hızla gelişmektedir. Eskiden az miktarda olan websiteleri, teknoloji'nin gelişmesiyle birlikte aynı hızda artmaktadır.


Websiteleri'nin çok büyük bir kısmı internet mecrasından gelir etme amacıyla bulundukları için ve reklam pastasından pay kapabilmek, daha çok para kazanabilmek adına her zaman yeni reklam tekniklerini ortaya çıkarmışlardır. Bu tekniklerden biride Pop-up'tır. Başbelası diye nitelendirebileceğiniz nitelikte bir reklam çeşidi olan Pop-up'lar neredeyse web sayfalarını gezinemez hale getirmektedirler.
Bir siteye girdiğiniz zaman asıl site açıldığında onunla birlikte açılan istenmeyen reklam pencerelerine pop-up denilmektedir. Teknoloji'nin gelişmesiyle birlikte bu sorunu çözmek için pop-up engelleyici programlar hatta web tarayıcı plugin'leri çıkmıştır.
Pop-up'lar ayrıca bilgisayarınıza kötü amaçlı yazılım yüklemek amacıylada kullanılmaktadır. O yüzden mutlaka pop-up engelleyiciler kullanmanız sizin yararınıza olacaktır. Günümüz antivirüsleri pop-up engelleme işini yardımcı

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down