Oyuncuların yeni gözdesi: PlayStation 4 Pro!

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 17/11/2016
4K oyun deneyimi için geliştirilen, piyasanın en güçlü konsolu olan PlayStation 4 Pro, özelliklerine göre uygun fiyatı ile dikkat çekiyor. PlayStation 4 Pro hakkında merak edilen her şey burada!   Teknoloji - Oyuncuların yeni gözdesi: PlayStation 4 Pro! 17/11/2016 12:15 PlayStation 4 Pro özellikleri ve fiyatı hakkında bu zamana kadar çok fazla şey yazılıp çizildi. PlayStation 4 […]

4K oyun deneyimi için geliştirilen, piyasanın en güçlü konsolu olan PlayStation 4 Pro, özelliklerine göre uygun fiyatı ile dikkat çekiyor. PlayStation 4 Pro hakkında merak edilen her şey burada!

17/11/2016 12:15

PlayStation 4 Pro özellikleri ve fiyatı hakkında bu zamana kadar çok fazla şey yazılıp çizildi. PlayStation 4 Pro'nun Türkiye'de satışa sunulmasının ardından oyuncular; teknik detay ve fiyatı bir kenara bırakıp, yeni oyun canavarı PlayStation 4 Pro'yu satın almak için kuyruklara girdi. Peki, PlayStation markasını bu kadar popüler yapan ne? PlayStation markası bu günlere nasıl geldi?

PlayStation tarihi

Sony, 1994 yılında Nintendo’nun egemen olduğu oyun piyasasına PlayStation markası ile giriş yaparak dengeleri değiştirmişti. PlayStation 1, satışa sunulduğu dönemde CD ile konsolda oyun oynama kavramını ve dönemine göre oyunlarında yüksek 3D grafikleri ile bir devrim yaratmıştı. Sadece PlayStation 1’e özel oyunların da geliştirilmesi, bu markanın devam edeceğinin sinyallerini vermişti
Sony, daha sonra 2000 yılında oyun sektöründe bir devrim daha gerçekleştirdi ve PlayStation 2 ile karşımıza çıktı. Tüm zamanların en çok satan oyun konsolu unvanını hala elinde bulunduran PlayStation 2, rakiplerinin güçsüz olmasından faydalandı ve PC oyun sektörünün önüne bile geçmeyi başardı. Sony, 2006 yılında teknolojinin gelişmesine bağlı olarak daha yüksek grafik isteyen oyunculara PlayStation 3’ü sundu.
Teknolojinin bir kar topu misali çığ oluşturması firmanın 2013 yılında PlayStation 4’ü duyurmasını sağladı. Diğer PlayStation serilerine baktığımızda ortalama altı yılda bir konsol duyuran Sony, PC sektörünün 4K teknolojisineçabuk adapte olmasından dolayı geçtiğimiz günlerde PlayStation 4 Pro modelini oyuncuların beğenisine sundu.

PlayStation 4 Pro özellikleri neler?

PlayStation 4 Pro özellikleri ile üst seviye oyunculara hitap ediyor. PlayStation 4 Pro özellikleri; 8 çekirdekli AMD Jaguar işlemci, 4,20 TFLOPS gücünde AMD Radeon grafik birimi ve 8 GB GDDR5 RAM olarak belirlendi. Özellikle grafik biriminde yapılan 4,200 TFLOPS güç yükseltmesi 4K çözünürlük ve opsiyonel olarak sunulan 1080P/60FPS için yerinde bir hamle oldu.
1479286881_ps4-pro-lead-image-console-02-eu-07sep16.png

PlayStation 4 Pro fiyatı ne kadar?

Dünya ile aynı anda 10 Kasım tarihinde Türkiye’de de satışa sunulan PlayStation 4 Pro, uygun fiyatı ile dikkat çekiyor. Peki, PlayStation 4 Pro fiyatı ne kadar? PlayStation 4 Pro fiyatları mağazalara göre değişiyor mu?
PlayStation 4 Pro, oyun konsolları konusunda oyunculara sunduğu indirimler, oyun çeşitliliği ve konsolların yurtdışında satışa sunulan “Special Edition” modellerini getiren Media Markt’a 1.699 TL fiyat etiketi ile satılıyor. Media Markt’ın oyun konsolları bölümünde ayrıca PlayStation 4 Pro ile uyumlu oyunlar da yer alıyor.
1479286901_ps4-pro-two-column-01-ps4-eu-05sep16.png
PlayStation 4 Pro’da arkadaşlarınız ile FIFA, PES veya NBA 2K oynamak istiyorsanız; Media Markt’ın PlayStation 4 aksesuar bölümünde farklı renk seçeneklerine sahip Dualshock 4 de satılıyor.

 
10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down