Microsoft mağazalarını kapattı

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 29/06/2020
Bill Gates’in yazılım devi Microsoft mağazaları kapatarak çalışanları uzaktan erişim hizmetlerine alacağını açıkladı.haber metninin boyutu ABD’de 106, ABD dışında 10 mağazası olan Microsoft sadece 4 tane mağazasını “sembolik” olarak açık tutacak. Diğerleri ise kapatılacak. Mağaza çalışanlarının uzaktan hizmet verecek şekilde yeniden eğitileceği vurgulanıyor. Bu çalışanların kaçının işten çıkarılacağı, kaçının yeni sisteme entegre edileceği ise açıklanmadı. […]

Bill Gates’in yazılım devi Microsoft mağazaları kapatarak çalışanları uzaktan erişim hizmetlerine alacağını açıkladı.
haber metninin boyutu

ABD’de 106, ABD dışında 10 mağazası olan Microsoft sadece 4 tane mağazasını “sembolik” olarak açık tutacak. Diğerleri ise kapatılacak. Mağaza çalışanlarının uzaktan hizmet verecek şekilde yeniden eğitileceği vurgulanıyor. Bu çalışanların kaçının işten çıkarılacağı, kaçının yeni sisteme entegre edileceği ise açıklanmadı.

Şirket sadece London, New York City, Sydney ve Redmond’daki 4 Microsoft Experience Center’ı açık tutacak. Bunlar da şirketin aslında vitrini gibi işlev görecek. Satış odaklı olmaktan çok şirketin pazarlama ve reklam ihtiyacı için kullanılacak.

Pandemi sonrasında insanların dijital alışveriş odaklanmasıyla beraber, Microsoft’un bu bilinçlenmeyi bir fırsat olarak kullanıp fiziksel mağazaların yükünden kurtulmayı amaçladığı düşünülüyor.

Microsoft, bu hafta ayrıca, Mixer streaming servisini de kapatacağını açıklamıştı. Öyle görünüyor ki Microsoft için gider kalemleri arasında bahar temizliği yapma operasyonu başlamış bulunuyor. Bu da pandeminin Microsoft’u tahmin edilenden daha ağır vurduğu yönünde de yorumlanabilir.

Şimdi sırada Apple var. Bakalım, pandemi sonrasındaki dünya için Apple da ünlü mağazalarını kapatıp tamamen online satışa odaklanmayı seçebilir mi?

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down