Lumia'ya Veda Kesinleşiyor

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 28/01/2016
Microsoft'tan gelen yeni haberler, Lumia markasının tarih olacağını doğruluyor! Lumia'ya veda kesinleşiyor! Microsoft bünyesindeki Lumia markasının artık yavaş yavaş yolun sonuna gelmeye başladığına dair işaretler artıyor. Yazılım devinin Rusya kolundan gelen haberlere göre Lumia markası ve onun ARM işlemcileri artık Microsoft'un gelecekteki mobil stratejisinin bir parçası olmayacak. Daha önceden de Lumia 650'nin piyasaya sürülen son […]

Microsoft'tan gelen yeni haberler, Lumia markasının tarih olacağını doğruluyor!
Lumia'ya veda kesinleşiyor!
Microsoft bünyesindeki Lumia markasının artık yavaş yavaş yolun sonuna gelmeye başladığına dair işaretler artıyor. Yazılım devinin Rusya kolundan gelen haberlere göre Lumia markası ve onun ARM işlemcileri artık Microsoft'un gelecekteki mobil stratejisinin bir parçası olmayacak.
Daha önceden de Lumia 650'nin piyasaya sürülen son Lumia modeli olacağına dair bazı ipuçları söz konusuydu. Fakat firma şimdiye kadar bu konuda herhangi bir resmi açıklama yapmamıştı. Rus gazeteci ve pazar gözlemcisi Eldar Murtazin, firmanın donanım partnerleriyle yaptığı konuşmalar doğrultusunda Microsoft'un Lumia defterini kapatmaya karar verdiğini doğruladı.
Murtazin'e göre Microsoft'un Rusya'daki resmi yetkilileri Windows 10 Mobile'ın yakın bir gelecekte ARM üzerinde çalışmayacağını belirtti. Buna göre, söz konusu mobil işletim sistemi gelecekteki Windows 10'un bir x86 sürümü üzerinde temellenecek.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down