Linkedin Hakkında

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 12/03/2016
Linkedİn Hakkında LinkedIn 2003 yılında kurulan ve iş dünyasını buluşturan bir networking sitesidir. LinkedIn profesyonel iş adamları ve çalışanlar arasında oldukça yaygınlaşmaya devam etmektedir. Sitenin 60 milyonun üzerinde kullanıcısı var. Site 2010 yılında 55 milyon kullanıcıya sahipken 1 yıl içinde kullanıcısını 5 milyon arttırdı. Sitenin yaygınlaşma hızı oldukça hızlıdır. LinkedIn dünya üzerindeki tüm profesyonellere etkili […]

Linkedİn Hakkında

LinkedIn 2003 yılında kurulan ve iş dünyasını buluşturan bir networking sitesidir. LinkedIn profesyonel iş adamları ve çalışanlar arasında oldukça yaygınlaşmaya devam etmektedir. Sitenin 60 milyonun üzerinde kullanıcısı var. Site 2010 yılında 55 milyon kullanıcıya sahipken 1 yıl içinde kullanıcısını 5 milyon arttırdı. Sitenin yaygınlaşma hızı oldukça hızlıdır. LinkedIn dünya üzerindeki tüm profesyonellere etkili ve gerçek iletişim ağı kurmuş ve network geliştirme imkanı vermiştir. Son 3 yıldır ceolar büyük firmaların tepe yöneticilerinin kullanması ile LinkedIn büyük bir atılım yaptı.

LinkedIn kaliteli çalışanları ve firma sahiplarini ağ üzerinde buluşturan bir sistemdir. Ms Outlook ve Gmail den kontakt listelerini LinkedIn e yüklemek mümkündür. LinkedIn sağladığı network kurma imkanıyla bir çok kapının açılmasını sağlar. Site içinde bulunan arama özelliği ile bir çok kişi ve kurumla iletişim kurabilirsiniz. Normal yaşamda ulaşım imkanı zor olan kişilere ve kuruluşlara LinkedIn sayesinde ulaşabilirsiniz. Özel kişilere tanıtım amaçlı bilgiler gönderebilirsiniz. Soru cevap forumları uzmanlar tarafından yanıtlanmış bir çok konu hakkında bilgili olmanızı sağlar. Kaliteli iş ilanları kaliteli adaylara ulaşmak için LinkedIn kullanırlar. Profiliniz sizin için kişisel bir pazarlama aracıdır google, yahoo ve bing gibi arama motorları aracılığıyla profilinize kolayca ulaşılır. LinkedIn ağınız genişledikçe İş başvurusu yapmayı düşündüğünüz veya teklif aldığınız firma sayısı artar. LinkedIn sayesinde uzmanlık alanı ile ilgili konular öğrenilebilir. Gruplar içindeki bilgi paylaşımınız artar. Gündelik hayatta karşılaşılan problemlerin çözümü belkide grubun içinde saklıdır. LinkedIn de işvereniniz sizi farketmeden gönül rahatlığı ile iş arama şansınız var. İnsan Kaynakları firmaları profesyonellerin neredeyse tamamı LinkedIn deki aday potansiyelini sürekli takip eder. Belkide hayatınızın dönüm noktası bu sitededir. Tanıdık vasıtası ile işe girmek eskide kalmış anlamını tamamen yitirmiştir.Rekabetin oldukça yüksek olduğu günümüzde firmalar artık çevreden eleman değil kaliteli eleman alma tercihini kullanmaktadırlar. Cv niz tanıdık vasıtası ile değilde direk birinci kanaldan giderse daha etkili olur. Bu sebeplerden dolayı dünyadaki en etkili networking aracı olan LinkedIn mutkala kullanın. Profiliniz yoksa mutlaka oluşturun. Mutluluğa açılan kapınız LinkedIn olabilir.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down