Katlanabilir Ekranlı Telefonlar için Yeni İddia!

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 29/01/2016
Katlanabilir ekranlı telefonları görmeyi hepimiz çok istiyoruz. Peki katlanabilir ekranlı telefonlar ne zaman çıkacak? İşte bu telefonlarla ilgili yeni iddia! Katlanabilir Ekranlı Telefonlar için Yeni İddia! Katlanabilir ekran teknolojisi yıllardır gündemin en üst sıralarında kendine yer buluyor. Özellikle katlanabilir ekranlı telefonlarla ilgili yapılan konsept tasarımlar da bu teknolojiye olan ilgiyi daha da arttıyor. Peki yıllardır […]

Katlanabilir ekranlı telefonları görmeyi hepimiz çok istiyoruz. Peki katlanabilir ekranlı telefonlar ne zaman çıkacak? İşte bu telefonlarla ilgili yeni iddia!
image
Katlanabilir Ekranlı Telefonlar için Yeni İddia!
Katlanabilir ekran teknolojisi yıllardır gündemin en üst sıralarında kendine yer buluyor. Özellikle katlanabilir ekranlı telefonlarla ilgili yapılan konsept tasarımlar da bu teknolojiye olan ilgiyi daha da arttıyor. Peki yıllardır gündemin üst sıralarında karşımıza çıkan katlanabilir ekran teknolojisiyle donatılmış akıllı telefonlarla ne zaman tanışacağız? IHS isimli araştırma şirketi bu konuda yeni bir iddia ortaya attı!
2015 Yılına Damga Vuran En İyi 10 Telefon!
İşte Katlanabilir Ekranlı Akıllı Telefonlar için O İddia!
IHS araştırma şirketinin Çin temsilcisi Kevin Wang, teknoloji devlerinin katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar için iyi bir ilerleme katettiğini ancak bu teknolojiyle üretilecek akıllı telefonların önümüzdeki 1 yıl içinde satışa sunulamayabilir olduğunu iddia etti.
Wang, ikiye katlanabilir akıllı telefonlar için ihtiyaç duyulan eğrilik yarıçapının 3 mm olduğunu ve bu sayede katlanabilir ekranların yapılabileceğini de söyledi. Hali hazırda piyasadaki curve(eğik) ekranlı akıllı telefon modellerinin eğrilik yarıçapları ise 400mm-3000mm arasında değişiyor.
Aşağıdaki görselde ise ekranların eğrilik yarıçapının ne kadar düşük olursa o kadar bükülebilir olduğu grafik olarak gösterilmiş.
Bakalım Samsung ve LG gibi ekran üretici dev firmalar IHS’nin katlanabilir ekranlı akıllı telefonların çıkış tarihi ile ilgili ortaya attığı bu iddiaları çürütebilecek mi? Hep birlikte katlanabilir ekranlı akıllı telefonları bekleyip göreceğiz.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down