İnternette İlaç Satanlar Dikkat! Engel Geliyor!

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 12/03/2016
Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan düzenlemelerde, online olarak ilaç satışı yapılan siteler inceleme altına alındı. İnceleme sonucunda 416 siteye erişim durduruldu. Online olarak ilaç satışı yapan internet sitelerine Sağlık Bakanlığı tarafından engel getirildi. Online olarak yapılan ilaç satışlarındaki mevzuatları inceleyen ve satış işlemlerinin nasıl yapıldığını kontrol eden Sağlık Bakanlığı, inceleme sonrasında 416 siteye erişim engeli koydu […]

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan düzenlemelerde, online olarak ilaç satışı yapılan siteler inceleme altına alındı. İnceleme sonucunda 416 siteye erişim durduruldu.

Online olarak ilaç satışı yapan internet sitelerine Sağlık Bakanlığı tarafından engel getirildi. Online olarak yapılan ilaç satışlarındaki mevzuatları inceleyen ve satış işlemlerinin nasıl yapıldığını kontrol eden Sağlık Bakanlığı, inceleme sonrasında 416 siteye erişim engeli koydu
internette-ilac-satanlar-dikkat-engel-geliyor
İnsan Sağlığını Tehdit Ediyor
Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK), tarafından yapılan araştırmalarda, online olarak ilaç satan internet sitelerinin insan sağlığını tehlikeye attığı belirlenirken, böyle bir işlemin yapılmasında vatandaşlardan gelen şikayetlerin de etkili olduğu ifade edildi.
Zayıflama, Performans Hapları Hedefte
Kişilerin özellikle eczanelerden almakta çekindiği ilaçların benzerlerinin online olarak satılmaya başlanması ve kişilerin de bu ürünlere ilgi göstermesi pek çok sağlık sorununa yol açarken, online olarak en çok satın alınan ilaçlarda zayıflama hapı ve cinsel performans hapları bulunuyor.
Düşük Hapları Bile Var!
Online ilaç satışında kişilerin düşük yapabilmesine imkan sağladığı iddia edilen düşük haplarının dahi satılması, sağlık alanında büyük bir handikap yaratırken, mercek altına alınan bin 23 sitenin 416'sı engele takıldı.
Sitelerde satışı legal olan ürünlerin dahi usule uygun olmayan bir şekilde satılması ve ürün tanıtımlarında gerçek dışı beyanın verilmesi sitenin engellenmesine neden oldu. Bu kapsamda ilaç satışı yapan sitelerin artık ilaç tanıtımlarında da doğru beyan vermesi daha fazla önem kazandı. 

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down