Instagram'ın şu anda 800 milyon aylık aktif kullanıcısı bulunuyor

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 20/10/2017
Instagram, güncel kullanıcı sayılarını açıkladı. New York'ta düzenlenen basın toplantısında Instagram, aylık aktif kullanıcı sayısının 800 milyona, günlük aktif kullanıcı sayısının ise 500 milyona ulaştığını açıkladı.   Instagram'ın hâlâ hızlı bir şekilde büyümesini sürdürüyor. Yaklaşık bir ay önce yeni rakamlarını bildiren Instagram sadece bir ay içinde 100 milyon yeni aylık aktif kullanıcı kazandı. New York'ta düzenlenen bir etkinlikte […]
Instagram, güncel kullanıcı sayılarını açıkladı. New York'ta düzenlenen basın toplantısında Instagram, aylık aktif kullanıcı sayısının 800 milyona, günlük aktif kullanıcı sayısının ise 500 milyona ulaştığını açıkladı.

Instagram'ın şu anda 800 milyon aylık aktif kullanıcısı bulunuyor

 
Instagram'ın hâlâ hızlı bir şekilde büyümesini sürdürüyor. Yaklaşık bir ay önce yeni rakamlarını bildiren Instagram sadece bir ay içinde 100 milyon yeni aylık aktif kullanıcı kazandı. New York'ta düzenlenen bir etkinlikte Instagram, aylık aktif kullanıcı sayısının 800 milyona, günlük aktif kullanıcı sayısının ise 500 milyona ulaştığını açıkladı.
Instagram, geçtiğimiz Nisan ayında aylık 600 milyon aktif kullanıcı sayısına sahipti. Bu rakam daha sonra 700 şimdi de 800 milyona çıktı. Facebook'un bünyesinde bulunan Instagram 5 ay içerisinde, aylık aktif kullanıcı sayısını 100 milyon arttırdı.
Açıklanan rakamlar karşılaştırıldığında 9 ay içerisinde, Instagram'ın bünyesine aylık aktif olarak kullanan 200 milyon kişiye eklediği görülüyor. Ayrıca yine aynı etkinlikte Instagram, Reklam verenlerin sayısının 2 milyon şirket ve kurum sayısına yükseldiğini belirtti. Bu rakam bu yılın Mart ayında ise yaklaşık 1 milyon şirket ve kurumdu.
Şirket, Instagram'da video izleyen kullanıcıların harcamalarını yüzde 80'den fazla artırdığını da belirtti. Ayrıca, kullanıcılar geçen seneye göre günde dört kat daha fazla video üretiyor.
Bu istatistikler, Instagram'a bir platform olarak yatırım yapan herkes için ve Facebook'un daha büyük emelleri için teşvik ediyor. Ancak Instagram'ın kullanıcı dikkatini çeken ana rakiplerinden biri olan Snapchat'ı cesaret kırıcı buluyorlar. Instagram'ın hızla büyümesinin nedeni olarak Hikayeleri de içeren bir dizi özeliğin Snapchat'ten kopyalanıp uygulanması gösteriliyor.
10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down