Instagram, TikTok'un özelliğini kullanmaya başlıyor.

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 29/06/2020
Instagram, geçen yıl Brezilya'da piyasaya sürülmesinin ardından "Reels" özelliğini yeni ülkelerle genişletiyor . Bugünden itibaren Instagram, Fransa ve Almanya'daki Reels'e daha fazla erişim sağlayarak, kullanıcıların müzik veya diğer seslere ayarlanmış 15 saniyelik kısa video klipleri kaydetmelerine ve daha sonra viral olma potansiyeline sahip oldukları platformda paylaşmalarına izin veriyor. Story özelliği, yaratıcı videoları filme almayı kolaylaştıran bir dizi düzenleme […]

Instagram, geçen yıl Brezilya'da piyasaya sürülmesinin ardından "Reels" özelliğini yeni ülkelerle genişletiyor . Bugünden itibaren Instagram, Fransa ve Almanya'daki Reels'e daha fazla erişim sağlayarak, kullanıcıların müzik veya diğer seslere ayarlanmış 15 saniyelik kısa video klipleri kaydetmelerine ve daha sonra viral olma potansiyeline sahip oldukları platformda paylaşmalarına izin veriyor.

Story özelliği, yaratıcı videoları filme almayı kolaylaştıran bir dizi düzenleme aracı sunması nedeniyle TikTok'a benziyor. Örneğin, açılışta Reels bir geri sayım sayacıyla, videonun hızını ve diğer efektleri ayarlama olanağı sunuyor.

Instagram, Brezilya'daki ilk testlerinden sonra Reels deneyiminin yeni yönlerini yeniden geliştirmeler yapıldı.

Daha önce, Reels'ın yalnızca Instagram Hikayeleri'nde paylaşılması gerekiyordu. Ancak Instagram topluluğu, Reels'i takipçiler ve arkadaşlarla daha kalıcı bir şekilde paylaşmak istediklerini ve ayrıca istenirse bu dağılımı daha geniş bir şekilde genişletme fırsatına sahip olduklarını söyledi.

Topluluk Reels çzelliğini kolayca deneme imkanları olacağı ve takipçilerinin videolarını izleyebilecekleri özel bir alan istediklerini söyledi.

Almanya ve Fransa'daki genişleme ile Instagram, Reels'i kullanıcı profilinde özel bir alana taşıdı. Instagram Akışlarında paylaşabiliyorlar, bir şirket TechCrunch'a söyledi .

Reels için Instagram kullanıcılarının Feed yayınlarında ve Hikayelerde bugünkünden farklı bir içerik türü oluşturmasını sağlamaktır. Bu videolar daha kişisel olmalarına yer veriyor.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down