İnstagram Therads Özellikleri Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 23/07/2023
  Instagram kullanıcılarına geçtiğimiz günlerde yepyeni bir hesap özelliği fırsatı sundu. Bu yeni özellik kullanıcılardan tam not almayı başardı. İnstagram  Therads olarak karşınız çıkan bu yeni özellik tamamı ile Instagram bağlantılı olarak çalışıyor. Bunun yanı sıra nasıl ki İnstagram sosyal medya hesabı sizden herhangi bir ücret talebinde bulunmuyor ise yine aynı şekilde İnstagram Therads uygulaması […]

 

Instagram kullanıcılarına geçtiğimiz günlerde yepyeni bir hesap özelliği fırsatı sundu. Bu yeni özellik kullanıcılardan tam not almayı başardı.

İnstagram  Therads olarak karşınız çıkan bu yeni özellik tamamı ile Instagram bağlantılı olarak çalışıyor. Bunun yanı sıra nasıl ki İnstagram sosyal medya hesabı sizden herhangi bir ücret talebinde bulunmuyor ise yine aynı şekilde İnstagram Therads uygulaması da sizden ücret istemiyor. İnstagram Therads uygulamasının kullanıcısı olmak istiyor iseniz aslında yapmanız gereken işlem oldukça basit. Eğer  elektronik  cihazınızda Android sürümünüz varsa Google Play store platformu üzerinden, İOS sürümüne sahip elektronik cihazınız varsa App Store üzerinden kolay bir şekilde kısa süre içerisinde İnstagram Therads uygulamasını indirebilirsiniz.

İnstagram Therads Özellikleri

İnstagram Therads uygulamasının kullanıcı olmaya karar verdiyseniz bazı önemli hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. İnstagram Therads uygulması üzerinden yorum yapacaksanız 500 kelime uzunluğunu yorumlarınız kesinlikle geçmemelidir. Aksi taktirde yorumunuz geçersiz kabul edilir. Bunun yanı sıra İnstagram Therads platformu üzerinden de oldukça kolay bir şekilde fotoğraf ya da video paylaşabilme imkanına sahipsiniz.

 Ancak videoları paylaşırken 5 dakikadan uzun videolar yayınlamaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde 5 dakikayı geçen videolar yayınlanmama sorunu ile sizi karşı karşıya bırakmaktadır.

İnstagram Therads  sosyal medya uygulaması  İnstagram bağlantılı olsa dahi bağımsız olarak aslında aktif olarak yer almaktadır. Yani İnstagram  bilgileriniz ile giriş yapsanız dahi İnstagram’daki özellikler İnstagram Therads uygulamasında biraz farklılık gösterebilmektedir. Daha çok kullanımı Twitter sosyal medya uygulamasına benzemektedir. Nasıl ki Twitter sosyal medya hesabında tweet paylaşılıyor ise yine aynı şekilde  tweet gibi Therads uygulamasından da yorum paylaşabilme imkanına sahipsiniz. Tüm bunların yanı sıra  platform üzerindeki başka bir kullanıcının yorumunu kendi ana sayfanızda ve hesabınızda paylaşabilme hakkınız vardır. Bu sebepten dolayı kullanımı rahat ve keyifli olan bir uygulama olarak karşınıza çıkar.  Yine aynı şekilde bir diğer bilmeniz  gereken husus ise İnstagram Threads uygulamasında İnstagram sosyal medya hesabınız doğrulanmış bir şekilde gözükmektedir. Bunu daha detaylı bir şekilde sizlere aktaracak olursak eğer instagram Threads uygulamasının kullanıcısı olmak istiyor iseniz ekstra bir hesap açmanız gerekmemektedir. İşte tam da bu bağlamda zaten otomatik olarak İnstagram Threads uygulaması sizin diğer hesabınızı aktif hale getirecektir.  Dolayısıyla siz tekrar bir hesap kurma işlemleri ile karşı karşıya kalmamış olacaksınız.  Bunun yanı sıra İnstagram Therads uygulamasındaki hesabınızın adını duyurmak istiyor iseniz yapmanız gereken işlem oldukça basit bir işlemdir. İnstagram sosyal medya hesabınıza giriş yaptıktan sonra hikaye, story kısmından kolay bir şekilde kısa süre içerisinde İnstagram Therads uygulamasındaki kullanıcı adınızı paylaşıp etiketleyebilme hakkına sahipsiniz.

 Instagram Therads uygulamasını kullanmak aslında bir hayli basittir. Özellikle ifade edilmesi gerekir ki bir  Instagram Therads uygulaması kullanıcısı daha önce Twitter sosyal medya platformunu kullanmış ise Instagram Therads uygulamasını kullanırken neredeyse hiç yorulmayacaktır.

Zaten platform direkt olarak tweet atma ve herkese açık sohbetlere katılmak üzere ortaya çıkarılmıştır. Şöyle bir baktığımızda ise neredeyse Twitter'ın rakibi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Twitter sosyal medya platformu ile oldukça fazla benzer tarafları yer almaktadır. Alo kısaca örnek verecek olursak twitter'daki gibi Retweet yani fotoğraf ya da yorumları tekrar paylaşabilme özelliği Instagram Therads hesabında da aktif olarak karşınıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra İnstagram sosyal medya hesabını kullanmakta olan pek çok kullanıcı İnstagram Therads uygulamasını da tercih etmeye başlamıştır. İndirmek ya da kullanmak zorunda değilsiniz. Fakat indirirseniz Twitter sosyal medya platformu gibi oldukça kolay bir şekilde uygulamayı kullanabilirsiniz.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down