Instagram Reels müzik özelliği nasıl kullanılır?

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 14/10/2020
Instagram, Twitter sosyal medya platformundan Reels için yeni güncellemeler yayınladığını bir tweet ile açıkladı, tiktok rip-off özelliğine benzer yönleri olduğunu görmekteyiz, bu rekabette instagram yerini almaya başladı. İnstagram, tüm ses kliplerini diğer Reels şarkı kaydetmek ve paylaşmak gibi şeyler yapmanıza izin verecektir. Yeni Reels Özellikleri Beğendiğiniz müziği arkadaşlarınızla paylaşmak istiyorsanız, bunu sağ üstteki Gönder düğmesiyle […]

Instagram, Twitter sosyal medya platformundan Reels için yeni güncellemeler yayınladığını bir tweet ile açıkladı, tiktok rip-off özelliğine benzer yönleri olduğunu görmekteyiz, bu rekabette instagram yerini almaya başladı. İnstagram, tüm ses kliplerini diğer Reels şarkı kaydetmek ve paylaşmak gibi şeyler yapmanıza izin verecektir.

Yeni Reels Özellikleri

Ses dalgalı hoparlör
Sesi Kaydet → istediğiniz zaman oluşturmak için sesleri kaydedin

Bir eli havada mutlu kadın
Ses Sayfalarını Paylaşın → DM üzerinden belirli bir ses parçasını kullanan tüm kullanıcıyla paylaşın

Beğendiğiniz müziği arkadaşlarınızla paylaşmak istiyorsanız, bunu sağ üstteki Gönder düğmesiyle yapabilirsiniz. “Sesi Kullan” düğmesiyle sesi hemen kullanabilirsiniz.

Çoklu müzikal nota
Ses Tarayıcı → Sizin İçin ve Trendler gibi yeni bölümlerde arama yapın

Türkiye'ye genelinde popüler sitelerde trend olan şarkıları "trend olan" ve "sizin için" bölümünde gösterecektir. Ekranın üst kısmındaki “Kaydedildi” bölümüyle şarkılarınızı kayıt edebilirsiniz.

Reels'in bu özelliği ile rakibi tiktok arasında ne gibi rekabetler olacağını zamanla göreceğiz.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down