İnstagram Reels  Video Fikirleri

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 18/04/2022
                                                                                    İnstagram dünyada milyonlarca kişinin  kullanmış olduğu,  anlık mesajlaşma, canlı yayın yapma, arama, reels videolar ekleme, son zamanlarda dijital dünyada oldukça büyük ilgi odağı olan Nft satış platformu olarak karşımıza çıkmaktadır. Dolayısıyla İnstagram sosyal medya uygulaması üzerinden pek çok etkinlik aynı anda yapılabilir. İsterseniz Nft’lerinizi satışa çıkarırken aynı zamanda isterseniz canlı yayın da […]

                                         

                                         

İnstagram dünyada milyonlarca kişinin  kullanmış olduğu,  anlık mesajlaşma, canlı yayın yapma, arama, reels videolar ekleme, son zamanlarda dijital dünyada oldukça büyük ilgi odağı olan Nft satış platformu olarak karşımıza çıkmaktadır. Dolayısıyla İnstagram sosyal medya uygulaması üzerinden pek çok etkinlik aynı anda yapılabilir. İsterseniz Nft’lerinizi satışa çıkarırken aynı zamanda isterseniz canlı yayın da yapabilirsiniz.

 

İnstagram Reels  Video Fikirleri

İnstagram sosyal medya hesabınıza yüklemiş olduğunuz reels videolarınızı milyonlarca kişinin görmesini istiyorsanız öncelikle yaratıcı videolar göstermeye dikkat etmelisiniz. Yaratıcı olmayan, kopya unsuru taşıyan videolar paylaşmanız ne yazık ki takipçi sayılarınızda ciddi düşüşlerin meydana gelmesine zemin hazırlayacaktır. Ardından efekt galerinize göz atmanız gerekir. Burada videoda kullanmak isteyeceğiniz size ve videonuza en uygun efekt bulup ekleyebilirsiniz. Takipçiler en çok güncel olan videoları takip etmektedir. Mümkün olduğu kadar güncel konu etiketlerini, gündemde yer alan videoları paylaşmaya özen göstermelisiniz.  İnstagram reels videonuzda kendi sesinizi kullanmaya dikkat ediniz.  Videolara küçük dokunuşlar yapmak istiyorsanız mutlaka efekt, yazı ve müzik ekleyiniz. Burada ekleyeceğiniz müzik mutlaka reels videonuz ile uyumlu olmalıdır. Uyumsuz videolar ve müzikler takipçilerinizin ilgi odağı olmaz.

 Reels videonuzda ilgi duyduğunuz işleri yapınız.  Aynı zamanda videoların eğlenceli olması takipçileriniz tarafından oldukça beğeni toplayabilir. Reels videonuzu çekmeden önce prova yapmayı ihmal etmeyin. Prova yapmadığınız sürece video çekiminde bazı ufak tefek aksaklıklar yaşamanız olası bir durumdur. Eğer reels videonuzda dans edeceksiniz mümkün olduğu kadar müziğin temposuna uyum sağlamanız gerekir. Videolar arası geçişlerde seçtiğiniz efektleri ya da müzikleri mutlaka kontrol edin. Işık kaynağınızın kamera arkasında olduğundan mutlaka emin olmalısınız ve mümkün olduğu kadar doğal ışıkta video çekimi yapmaya özen gösteriniz.

 Videonuzun ilk 2 saniyesinin fazlası ile ilgi çekici olmasına dikkat etmeniz gerekir. Reels videonuzu daha fazla kullanıcıların görmesi için popüler müzikler ya da güncel konu etiketleri kullanmalısınız.  Bunun yanı sıra mutlaka vurucu notlar eklemeniz gerekmektedir. Eğer vurucu notlar eklerseniz videonuz daha ilgi çekici olur. Çalınacak müziklerin ses düzeyini önceden kontrol etmelisiniz. Eğer müziklerde ses çok gelirse videonuz arka planda kalır. Her klipte müzik değişikliği yapabilme imkanına sahipsiniz.

Renksiz, soluk ve bulanık videoları kimse izlemez. Mümkün olduğu kadar kaliteli e yüksek çözünürlüğe sahip reels video çekmeniz gerekmektedir. Reels videonuzda mükemmel bir dansçı olmanıza hiç gerek yoktur. Kendi sesinizi ve temel dans hareketlerini kullanmanız yeterlidir. Bunun yanı sıra kaydetme tuşuna basmadığınız sürece emekleriniz boşa gider. Videolarınız kaydedilmez. Gün içerisinde yaptığınız aktivitelere müzik ya da efekt ekleyerek reels videoları haline getirebilirsiniz.

Eğer reels videonuzu akış kısmında paylaşmak istiyorsanız takipçilerinizin sizi etiketlemesini sağlayabilirsiniz. Özellikle belirtilmesi gerekir ki tanıtıcı içerikleri en fazla işletmeler kullandıkları için işletmeler daha hızlı keşfete düşmektedir.  Burada dikkat edeceğiniz en önemli kriter markanızın gerçek özellikleri yansıtan içerikler kullanmanızdır. İnstagram reels videonuzu before ve after videoları halinde çekebilme imkanına sahipsiniz. İnstagram sosyal medya platformunda sıkça sorulan soruları reels videosu olarak yanıtlayabilmeniz mümkündür. İnstagram, sosyal medya uygulaması son zamanlarda en çok tercih edilen uygulama haline gelmiştir. İnstagram’ın kullanıcılarına sunduğu yeni yeniliklerden birisi de, reels özelliği olarak karşımıza çıkmaktadır. Reels adı verilen bu yeni özellik, üreticiliğinizi ortaya koyacağınız ya da markanızı sosyal medya paltformunda kullanıcılarınıza tanıtacağınız Instagram'daki eğlenceli kışı videolardır

Instagram reels, aslında kullanıcıların yaratıcı, ilgi çekici video içeriği oluşturmalarının en kolay yolu haline gelmiştir.  Kullanıcılar videolarının daha fazla etkileşim almasını istiyorlarsa hatta reels videoları ile İnstagram sosyal medya platformunda keşfet sayfasına düşmeyi planlıyorlarsa mutlaka İnstagram reels video yapmayı göz önünde bulundurmalılar. Reels videosu oldukça fazla izlenen kullanıcıların takipçi sayılarında ciddi artışlar meydana gelmektedir. Üstelik İnstagram reels videosunu kullanmak oldukça basit adımlardan geçmektedir. Hesabınıza kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra  İnstagram kamerasından reels seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra kendinize ait bir marka var ise ve markanızda yer alan ürünlerin pek çok kişi tarafından etkileşim almasını istiyorsanız kaliteli ve yüksek çözünürlüklü reels videolar ile markanızı istediğiniz yerlere ulaştırabilme imkanına sahipsiniz. Sizlere bu yazımızda İnstagram sosyal medya uygulamasında reels videolarınızın izlenme arttırma yollarını araştırdık. Bunlar aşağıda maddeler halinde listelenmiştir

  • Reels videolarınızın dikey formatta olmasına özen gösteriniz.
  • Videolarınıza uyumluluk gösteren hashtagler kullanılmalıdır.
  • Videolarınızın he daim  görsel kalitesi iyi olmalıdır.
  • İlk saniyede izleyicinin dikkatini çekmelisiniz.
  • Trendler yakından takip etmeniz gerekir.
  • Kullanıcılarınızın reels videonuz hakkında yapmış oldukları yorumlara nazikçe cevap veriniz.
  • Düzenli içerikler üretmezseniz kalıcı takipçilere ulaşamazsınız.
  • Instagram limitlerine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Eğer tüm bunları yaptığınızda hala reels videolarınızda izlenme oranları artış göstermediyse endişelenmenize gerek yok. Sizler sabır göstererek zamanla reels videolarınızın artacağından emin olunuz. Kaliteli ve yüksek çözünürlüklü videolar üretebilmek takipçilerinizin oldukça ilgisini çekmektedir. İnstagram sosyal medya hesabınızda ciddi derecede popülerlik istiyorsanız bu durum zamanla olacaktır. Eğer cihazınız bulanık ya da net çekmiyorsa cihazınızı değiştirebilirsiniz. Kaliteli çekim her zaman çok önemlidir. Burada reels video arttırmanın bir diğer yolu da uygu hastag kullanımıdır. Dolayısıyla reels videonuzu çektikten sonra konuyla ilgili olan hastag kullanmaya özen gösteriniz. Örnek verecek olursak günlük rutin programınızdan spor videosu çektiyseniz eğitim ile ilgili bir hastag kullanmanız pek bir işe yaramaz. Bir diğer örnek ise müzik ekleme aşamasıdır. Buraya çok dikkat etmelisiniz. Müziğin sesi video sesi ile karışmamalıdır. İsterseniz günümüzde son zamanlarda İnstagram reels izlenme paketleri yer almaktadır. Bütçenize en uygun ve güvenilir sitede paket seçiminde bulunarak İnstagram reels videonuzu arttırabilme imkanına sahipsiniz.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down