Instagram çevrimiçi alışveriş özelliğini devreye aldı

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 21/03/2019
Instagram'ın yeni çevrimiçi alışveriş özelliğini sayesinde kullanıcılar artık uygulama üzerinden alışveriş yaparken ödemeyi de gerçekleştirebilecek. Popüler sosyal medya ağı Instagram, kullanıcıların uygulamadan çıkmadan alışveriş yapmalarına imkan veren yeni ödeme özelliğini duyurdu. Artık uygulamadan çıkmadan alışveriş yapılabilecek. Kullanıcıların ödeme bilgilerini depolayarak alışveriş yapmasını sağlayan uygulama, yeni ödeme özelliğini şimdilik ABD’de Adidas, Kylie Cosmetics ve Warby Parker gibi […]

Instagram'ın yeni çevrimiçi alışveriş özelliğini sayesinde kullanıcılar artık uygulama üzerinden alışveriş yaparken ödemeyi de gerçekleştirebilecek.

Popüler sosyal medya ağı Instagram, kullanıcıların uygulamadan çıkmadan alışveriş yapmalarına imkan veren yeni ödeme özelliğini duyurdu. Artık uygulamadan çıkmadan alışveriş yapılabilecek. Kullanıcıların ödeme bilgilerini depolayarak alışveriş yapmasını sağlayan uygulama, yeni ödeme özelliğini şimdilik ABD’de Adidas, Kylie Cosmetics ve Warby Parker gibi 20 popüler markada yayına aldı. Yeni özellik sayesinde markalar, ürün satın almak isteyen kullanıcıları web sitesine yönlendirmek zorunda kalmayacak.

Instagram’dan sipariş verilecek ürünlerin altındaki “Instagram’da Ödeme Yap” butonuyla kolayca sipariş verilebilecek. Diğer e-ticaret sitelerinde olduğu gibi butona tıklandığında mail adresi ve teslimat bilgilerini ekledikten sonra ödeme yöntemi seçilerek sipariş verilebiliyor.

Uygulama içinde ödeme yapma imkanı veren Instagram, bu şekilde daha fazla alışveriş yapılmasını sağlayabileceğini düşünüyor. Şimdilik Instagram bünyesinde tutulan ödeme bilgileri başka bir platformda kullanılmayacak ancak Facebook’un gelecekte bu bilgileri diğer Facebook ürünlerinde de kullanmanıza izin vermesi mümkün.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down