İnci Sözlük'den Trolleme! Android N, Namık Adını Alacak Mı?

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 20/05/2016
İnci Sözlük'den Trolleme! Android N, Namık Adını Alacak Mı? İnci Sözlük'te başlatılan bir kampanya ile birlikte Android N sürümü için Namık adının verilmesi için çalışmalar başlatıldı. Google Android için her yeni bir sürümde farklı bir isim de kullanılırken, Google bu konuda Android N sürümünün adının ne olacağını kullanıcılara sormak istedi. Bu konuda özel bir sayfa […]

İnci Sözlük'den Trolleme! Android N, Namık Adını Alacak Mı?

İnci Sözlük'te başlatılan bir kampanya ile birlikte Android N sürümü için Namık adının verilmesi için çalışmalar başlatıldı.

İnci Sözlük'den Trolleme! Android N, Namık Adını Alacak Mı?Google Android için her yeni bir sürümde farklı bir isim de kullanılırken, Google bu konuda Android N sürümünün adının ne olacağını kullanıcılara sormak istedi. Bu konuda özel bir sayfa hazırlanırken bu sayfada N harfi ile başlayan alternatiflerin gönderilmesi istendi.
Trolleme Başladı!
İnternet üzerinden sunulan bu imkan ile birlikte İnci Sözlük'te de kampanya başlatılırken Android'in yeni versiyonunun Namık olarak belirlenmesi için forma Namık ismi girilmeye başlandı. İnci Sözlük'te başlayan bu kampanyaya diğer sözlükler de katkı sağlarken oldukça yoğun bir şekilde bu kampanyaya destek verilmeye başlandı.
Yapılan bu önerilerin Google tarafından ne kadar önemseneceği oldukça merak edilirken yoğun olarak Namık isminin forma girilmesi ile birlikte Google'ın bu ismi tercih etmesi de dünya genelinde oldukça ses getirecek. Zira Google'u ve Android işletim sistemini trollemek amacıyla başlatılan bu kampanya beklenenden daha fazla ilgi görürken sadece bir sözlük sitesinden çıkarak Türkiye'nin gündemine oturmayı başardı. Konuyla ilgili gelişmeleri takip ederek sizlere duyurmaya devam edeceğiz.
Siz De Öneri Sunabilirsiniz!
Google tarafından Android N sürümü için başlatılan öneri sürecine sizler de katkı sağlayabilirsiniz. Bunun için buradaki adres üzerinden Android için özel olarak hazırlanan sayfaya giriş yapmanız ve N harfinin yanına istediğiniz öneriyi yazmanız yeterli.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down