HTC 10, teknik özellikleri ve tasarım açısından son yıllarda üretilen en iyi HTC telefonu oldu. Buna rağmen akıllı telefon bir ticari başarı sağlayamıyor. Son raporlara göre HTC 10, yılın sonuna kadar bir milyon adet satmayı hedefliyor. Ezeli rakibi Galaxy S7 ise Edge modeli ile birlikte şimdiye kadar 26 milyon adet sattı.
Peki HTC 10’un uygun fiyatlı bir varyantı bu satış rakamlarını etkileyebilir mi? Sızıntı kaynağı Evan Blass (@evleaks) HTC’nin HTC 10’a alternatif olacak HTC Dseire 10 adında yeni bir model duyuracağını iddia etti.
1468228735_htc-desire-10-01.jpg
Evan Blass’ın Twitter üzerinden yaptığı paylaşıma göre, HTC yılın üçüncü çeyreğinde (muhtemelen eylül ayında) HTC Desire 10 adında bir akıllı telefon duyuracak. Kaynak telefonun özellikleri hakkında bir bilgi vermedi ancak çift LED flaş ve otomatik lazer odaklama gibi kamera özelliklerinin HTC 10 ile aynı olacağını belirtti.
HTC Desire 10, HTC 10 ile aynı özelliklere sahip ama metal değil de plastik malzemeden yapılmış olarak gelebilir. Çok fazla ayrıntı yok ancak bilinen bir şey var ise o da telefonun HTC 10’dan daha ucuz olacağı. Bakalım HTC bu model ile satış rakamlarını etkileyebilecek mi?